Albanija

Albanija

Albanijos Respublika - valstybė Pietryčių Europoje, kuri ribojasi su Juodkalnija šiaurėje ir Kosovo valstybe šiaurės rytuose, Makedonija rytuose ir Graikija pietuose. Vakarinius šalies krantus skalauja Adrijos jūra, o pietvakariuose – Jonijos jūra. Albanija yra unikalus Europos kampelis, kur rasite malonų klimatą, skanų maistą, gražius ir tvarkingus paplūdimius ir turtingą istoriją. Svarbu ir tai, kad čia nėra masinio turizmo, tad norintiems pailsėti nuo žmonių triukšmo išdrįskite žengti nepramintu taku ir apsilankykite Albanijoje!  Albanai yra labai svetingi ir tikrai nuošrdžiai domisi turistais. Albanija, nėra brangi šalis, čia pigi ir kava ir nakvynė viešbutyje.
 

Geografinė padėtis. Albanija yra kalnuota šalis: kalnai yra šiaurėje, rytuose ir pietryčiuose, kalnagūbriai ir aukštumos viduryje, kalvota ir slėniuota lyguma pajūryje.  Svarbiausios Albanijos upės priklauso Adrijos ir Jonijos jūrų baseinams. Ežerai: Škoderis, Prespa ir Ohridas. Pajūryje – lagūninės kilmės Karavastasė ir Nartė.
 

Klimatas. Albanijoje žiemos šalyje yra šiltos ir drėgnos, o vasaros – karštos ir sausos. Kalnuotoje teritorijoje oro temperatūra paprastai yra žemesnė, čia žiemos metu laikosi iškritęs sniegas. Nuo gegužės iki rugsėjo vyrauja nuo 25-28 laipsnių šiluma, spalį lapkritį apie 18-14 laipsnių šilumos, o žiemos metu apie 7 laipsniai šilumos.  Vasaros metu vandens temperatūra siekia apie 23-24 laipsnius šilumos.
 

Ekonomika. Ankščiau Albanija buvo laikoma viena iš skurdžiausių Europos valstybių, tačiau nuo 2010 m. šalies ekonomika stipriau augo ir tokio įvaizdžio jau nėra. Albanija ekonomines ir demokratines reformas bei plėtrą pradėjo viena iš paskutinių Vidurio ir Rytų Europoje. Šiuo metu, buvusi uždariausia Europos valstybė atsisuko į Vakarus ir atsivėrė europietiškam verslui. Nors daugybė šalies ūkio segmentų vis dar valdoma yra valstybės, o privatizacijos procesas vyksta gana lėtai. Iki šiol beveik 50% BVP sukuriama žemės ūkyje. Čia daugiausia auginamos ožkos ir avys.
 

Albanijos Rivjera – Jonijos jūros pakrantė, besidriekianti pietvakarių Albanijoje nuo Sarandės pietuose iki Logaros perėjos šiaurėje. Ilgis – 476 km.
Albanijos Rivjera yra svarbi poilsinė, turistinė Albanijos sritis. Kraštas pasižymi ne tik smėlio paplūdimiais, žydra jūra, bet ir vaizdingomis kalnų pašlaitėmis, pušynais, vaismedžių bei alyvmedžių giraitėmis, taip pat tarpekliais, upių slėniais, urvais. Išlikę daug tradicinės architektūros kaimų ir miestelių su stačiatikių bažnyčiomis, pilimis. Šiaurinė pakrantės dalis patenka į Logaros nacionalinį parką, pietinė – į Butrinto nacionalinį parką, Karaburno pusiasalis ir Sazanio sala – į Karaburuno-Sazanio nacionalinį jūrinį parką.
Svarbiausios Albanijos Rivjeros gyvenvietės bei lankytinos vietos: Sarandė, Ksamilas ir Ksamilo salos, Dermis, Karaburuno pusiasalis, Sazanis, Boršis, Himarė, Kiparo, Palasė, Lukovė, Pikeras, Zvernecas ir Nartos lagūna, Porto Palermo pilis, Butrintas, Ali Pašos pilis.

 

Albanijos kurortai:

 • Šenginio kurortas – dinamiškai besiplečiantis ir jaukus kurortas jame yra gražūs smėlio paplūdimiai, plati promenada su barais ir parduotuvėmis, gamtos rezervatas Kune Vain, modernus uostas Shëngjin.
 • Saranda kurortas yra įsikūręs prie Jonijos jūros netoli Graikijos sienos. Nuo sostinės Tiranos nutolęs apie 300 km. Sarandoje didžiąją metų dalį vyrauja puikus klimatas, per metus suskaičiuojama 290 saulėtų dienų! Apsilankius šiame kurorte rekomenduojama paragauti tradicinių koldūnų su špinatais, mėsa arba sūriu.
 • Dermi kurortas pasižymi mėlyna jūra ir aukštais kalnais. Smėlėti paplūdimiai yra švarūs, nors pasitaiko ir akmenuotų ruožų. Šio kurorto privalumas, kad dauguma viešbučių siūlo kambarius su vaizdu į jūrą ir tinkamas aktyvaus vandens sporto mėgėjams.
 • Ksamil yra nedidelis kurortas, kuris pasižymi gerai išvystytu turizmu, turintys gražius smėlio paplūdimius ir alsuojantis atogrąžų žavesiu. Apsistojant Ksamil kurorte laisvalaikiu turistai dažniausiai tyrinėja senovinį Butrinto miestą, kuris yra nutolęs tik apie 5-6 km. ir grožisi pusiasalio vaizdais. Kurortas tinka poilsiui šeimoms su vaikais.
 • Porto Palermas yra įsikūręs įlankoje ir skirtas tiems, kurie nori ramaus poilsio smėlėtuose paplūdimiuose su galimybe patyrinėti povandeninį pasaulį.
 • Himare – kurortas apsuptas kalnų, o prieplaukos ir smėlėti paplūdimiai tik suteiks Jūsų atostogoms jaukumo. Čia jūros vanduo yra skaidrus ir šiltas, todėl labai tinkamas nardymui. Nuo Himare kurorto galima pasiekti ir Osmanų tvirtovę esančią ant aukštos kalvos.

Ką verta aplankyti Albanijoje?

 • Škoderio miestas – Škoderio miesto pavadinimas kilęs nuo didžiausio Balkanų ežero Škoderio. Šio miesto lankytins vietos: Balkanų katalikų katedra, musulmonų mečetė bei stačiatikių cerkvė. Taip pat nuo Škoderio miesto iki Albanijos sostinės100 km. Škoderis įsikūręs kalnų papėdėje, tad vaizdai išties įspūdingi! Taip pat netoli Škoderio miesto eanti Rozafos tvirtovė, kuri mena 14-ąjį amžių ir bylojan apie didžiulius susirėmimus bei neramumus, kuriuos Albanijai teko iškęsti.
 • Tirana - Albanijos sostinė, didžiausias Albanijos miestas, pagrindinis pramonės, verslo ir kultūros  centras. Viduramžių prekybine gatvele ir istorijos muziejus, Gamtos mokslų ir Archeologijos muziejai  - tai tik dalis to, ką galite aplankyti Tiranos mieste. Tačiau nepraeikite ir pro Skanderbergo aikšte - kurioje galima pasigrožėti nuostabiais istoriniais pastatais bei pajusti miesto didybę.
 • Gjipe kanjonas. Šis nuostabaus grožio gamtos paminklas tikrai vertas apsilankymo. Pačioje kanjono pradžioje keliautojus pasitinka akmeningi takeliai, tačiau toliau jis tampa sunkiai įveikiamas. Bet pabandyti tikrai verta!
 • Krujė yra miestas vakarinėje Albanijos dalyje nuo Tiranos nutolęs  tik 20 km. Miesto apylinkėse gausu alyvmedžių giraičių ir sodų. Vyrauja lengvosios ir maisto pramonės šakos, dailieji amatai (kilimų audimas, vario ir keramikos dirbinių gamyba). Čia rekomenduojama aplankyti Skanderbego etnografijos muziejų, Krujė pilį, medinę dengtą turgavietę. Čia iki šiol išlikusi viduramžių pilis bei daug kitų paminklų, padėsiančių pažinti Albanijos istoriją.
 • Elbasanis yra miestas centrinėje Albanijos dalyje. Elbasanis ir jos apylinkės yra vienos iš seniausiai apgyvendintų Albanijos vietų, o pirmųjų gyventojų gyvenvietės liekanos datuojamos nuo akmens amžiaus laikotarpio. Viešint mieste rekomenduojama aplankyti Kraštotyros, Švietimo muziejus, Elbasanio tvirtovę. Iki Tirano miesto yra 54 km.
 • Girokasteris yra įtrauktas į UNESCO saugomų miestų sąrašą ir yra vienas vaizdingiausių šalyje. Dažnai Girokasteris yra vadinamas miestu-muziejumi, nes jame išliko daugybė senovinių architektūrinių objektų. Girokasteris yra taip pat didelis šalies maisto, tekstilės ir odos pramonės centras.
 • Butrinto miestas – vienas didžiausių Balkanų miestų, kuris yra įtrauktas į UNESCO sąrašą. Tai lyg muziejus po atviru dangumi. Miestą supa skaidrus žydras ežeras ir iš čia atsiveria vaizdas į Jonijos jūrą bei graikams priklausančią Corfu salą. Už 24 km nuo Sarandės yra įsikūręs nuotabaus grožio Butrinto nacionalinis parkas, kuris užima beveik 10 tūkstančių hektarų ir yra namai tūkstančiams gyvūnų ir paukščių rūšių. Nuostabaus grožio gamta supa itin svarbius istorinius paminklus, išlikusius iki šių dienų.
 • Beratis – Albanijos pietuose esantis miestas, šalia Osumo upės. Šio miesto apylinkėse yra auginamas tabakas, vynmedžiai ir alyvmedžiai. Beratis, dėl savo grožio bei unikalaus osmanų architektūrinio ir urbanistinio paveldo, yra įrašytas į UNESCO saugomų pasaulio paveldo objektų sąrašą.
 • Duresis – tai yra antras pagal dydį ir svarbą miestas įsikūręs prie Adrijos jūros. Mieste gausu įvairių architektūrinių paminklų, rekomenduojama aplankyti Archeologijos muziejų, Duresio amfiteatrą, kuris yra didžiausias Balkanuose, Romėnų pirčių liekanas, Graikų mozaikos ir reljefai iš IV a. pr. Kr. Ir kt.
 • Ohrido ežeras priklauso ne tik Albanijai, bet ir kaimyninei Makedonijai. Ežeras yra 693 m aukštyje virš jūros lygio, ilgis kiek daugiau nei 30 km, o plotis siekia beveik 15 km. Tai – giliausias Balkanų ežeras. Ežero pakrantėse įkurti paplūdimiai, ežere plaukioja laivai, taip pat čia žvejojama. Ežero pakrantės yra įtrauktos į UNESCO saugomų objektų sąrašą.

Mes rekomenduojame

Albanijos ereliai
Albanija/Apžvalginė kelionė - Albanijos Ereliai! 7 n. viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis!
Albanija
Karaburuno pusiasalis, turkio žalumo Syri i Kalter versmės bei apsilankymas Cobo vynų gamykloje!
nuo: 639 €
PASLAPCIU PUSIASALIS
Albanija/Apžvalginė kelionė - paslapčių pusiasalis! Pažinkite Balkanus ir jų paslaptis!
Albanija
Aplankomos 3 šalys: Albanija, Kosovas ir Makedonija
nuo: 609 €

Turite klausimų? Susisiekite!

Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!