Tradicinės Švedų virtuvės nepalyginsi su prancūziška. Švediška virtuvė yra paprasta, skani, o jos pagrindą sudaro mažuose ūkiuose pagaminami produktai, kurie yra švieži ir nešaldomi. Tačiau didžiulė kitų kultūrų įtaką labai pakeitė Švedijos virtuvės tradicijas, pavyzdžiui, greitas maistas yra neatskiriama švediškos kultūros dalis ir ne tik jaunimo tarpe.


Stokholme yra dvi vietos, kuriose valgyti mėgsta tiek vietiniai, tiek turistai. Tai yra Södermalm ir Kungsholmen salos. Tačiau pavalgyti Stokholme yra brangu, nors kompleksinius pietus irvakinų maistas ar pica vakarienei palyginus kainuos įkandamai.

Šiuolaikinė švedų virtuvė yra labai pavaikta kitų šalių kultūrų, tad autentiškas maistas nėra plačiai paplitęs.


Kavinės ir restoranai Stokholme užsidaro apie 21:30-22:00 val.


Smörgåsbord

Tai prabangi šventė - švediškas stalas, kurį paprastai sudaro daugybė silkės patiekalų (saldžiai marinuota, marinuota su svogūnais, garstyčiomis, krapais ir t.t.), rūkyta, konservuota ir virta lašiša, didelis pasirinkimas šaltų mėsos užkandžių, salotų bei daug šiltų patiekalų, tokių kaip, pavyzdžiui, mėsos kukuliai ir daugybė kitų.


Pietų metu mieste visada yra daugybė restoranų, kurie siūlo specialius dienos pietus, kainuojančius apie 24,17 LTL/7 EUR. Vakare reikia būt pasiruošus už pagrindinį patiekalą sumokėti nuo 37,98 LTL/11 EUR iki 55,24 LTL/16 EUR restorane, kuris nėra brangus ir jo kainos laikomos normaliomis.

 

Jei išties norite paragauti naminio švediško maisto, būtinai užsisakykite geltonų žirnių sriubos su kiauliena bei blynelių desertui. Tradiciškai šis patiekalas patiekiamas ketvirtadieniasi beveik visuose pietus siūlančiose kavinėse ir restoranuose. Geresnėse vietose prie šio patiekalo užsisakykite švediško punšo - geltonos spalvos, labai saldus alkoholinis gėrimas. Jis dažniausiai patiekiamas ledo šaltumo, tačiau pašildomas, jei patiekiamas su žirnių sriuba. Tai labai skanus ir unikalus švediškas gėrimas.


Lankantis Švedijoje rugpjūti, galite būt pakviesti į vėžių vakarėlį, o jei ne, tada užsukite į jums tinkamą restoraną. Vėžiai yra verdami su krapais, cukrumi ri druska, juos taip pat galima šaltus valgyti rankomis. vėžiai gali būt valgomi su duona ir aštriu Västerbotten sūriu, mėgaujantis akvavita arba alumi.

 

Vidurvasaris yra didžiausios švedų atostogos. Tai proga, kada mini smörgåsbords yra patiekiami namuose.

 

 

Per Klėdas ir Velykas yra gaminami tradiciniai šventiški patiekalai. Pagrindinis Kzalėdų patiekalas yra Julskinka - didelis sūdytas ir virtas kumpis. Velykų pagrindinis patiekalas yra kiaušiniai. Jie yra valgomi įvairiais, kokiais tik galima įsivaizduoti, būdais.

 

Kovo 25 d. yra vaflių diena Švedijoje. Tai yra užgavėnių dierna, kada švedai valgo Semla - bandelės įdarytos migdolų pasta ir apipurkštos plakta grietinėle


Surströmming

Jei kartą paragausite Surströmming arba fermentuotų strimėlių, niekada nepamiršite šio malonumo. Surströmming parduodamas skardinėse ir kada yra atidaroma, sklinda labai aštrus kvapas - fermentacijos proceso rezultatas. Šis konservavimo būdas yra išrastas labai seniai. Surströmming yra patiekiama su virtomis bulvėmis ir svogūnais dažnai suvynojant į tunnbröd - plona nerauginta duona.


Duona, pyragai ir kava

Saldumas yra švediškos duonos bruožas.

 

Kalbant apie kavą, švedai pagal išgeriamos kavos kiekį yra antri pasaulyje. Kavą švedai geria visada. Tačiau yra spečialūs kavos vakarėliai - kafferep. Jei esate į vieną tokių vakarėlių pakviestas, tikėkitės rasti bent 7 skirtingų rūšių naminių bandelių ir pyragų.


___________________________________________________________________________
Jei nerandate Jus dominančios šalies miesto ar turite kitų klausimų, prašome kreiptis į mūsų agentūrą - rasime Jūsų poreikius geriausiai atitinkantį pasiūlymą.  
Savo užklausas bei klausimus siųskite:  info@travelnmore.lt