Tuniso respublika yra šiauriausia Afrikos valstybė ir pati mažiausia tarp trijų Magrebo šalių - Tuniso, Alžyro ir Maroko. Magrebas, išvertus iš arabų kalbos, reiškia "vakarai" arba "saulėlydis". Tuniso valstybė susiformavo 15a., o pavadinimas teko nuo sostinės Tuniso. Šalis turi turtingą istoriją ir kultūrą, kurią suformavo musulmoniškasis ir europietiškas pasaulis. Buvusi Prancūzijos kolonija, Tunisas šiandien yra savarankiška valstybė, aktyviai plėtojanti ekonomiką ir turizmo verslą. Atgavęs nepriklausomybę Tunisas pasiliko pažangiausią prancūzų indėlį jų kolonizacijos metais. Šalyje kalbama prancūziškai, pakankamai aukštas pragyvenimo lygis, gaminamas nuostabus sausas vynas ir atsipalaiduoti tunisiečiai moka ne prasčiau už europiečius.


Geografija.
Tunisas yra šiaurinėje Afrikos dalyje, prie Viduržemio jūros. Šalies plotas - apie 164 000 km². Vakaruose šalis ribojasi su Alžyru, rytuose ir pietuose - su Libija.
Nedidukė teritorija (163 610 m²) stebina kraštovaizdžio įvairove: Atlaso kalnai (aukščiausias taškas - 1544 m Džebel-Chambi kalnas), lygumos ir stepės, druskos ežerai ir Sacharos smėlynai. Žemiausias Tuniso taškas yra Šot el-Garsa (17 m. žemiau jūros lygio). Didžiausi Tuniso miestai: Tunisas (sostinė), Sfaksas, Susas, Kairuanas, Bizerta, Gabes.
Ekonomika
Turizmas - viena iš pagrindinių paslaugų ekonomikos šakų. Dėl šiltų žiemų bei istorinių, kultūrinių paminklų per metus Tunise apsilanko apie 5mln. turistų.Pagrindiniai turizmo miestai yra išsidėstę pakrantėje: Port el Kantaujis, Susas, Monastyras.
Tunisas eksportuoja naftą bei dujas, taip pat tekstilės bei žemės ūkio produktus. Beveik visa šalies pramonė sutelkta sostinėje bei jos apylinkėse.
Apie 50 % Tuniso teritorijos yra naudojama žemės ūkio paskirties veiklai.
Gyventojai
Tunise gyvena apie 10 mln. gyventojų. Didžiausi šalies miestai: sostinė Tunisas (apie 2 mln. gyventojų), Sfaksas (apie 1 mln. gyventojų) ir Susas (apie 500 tūkst. gyventojų). Oficiali kalba - arabų, antroji - prancūzų. Turistiniuose centruose lengvai susikalbėsite angliškai ar vokiškai. 98 proc. šalies gyventojų - islamą išpažįstantys arabai (musulmonai sunitai). Patys tunisiečiai sako, kad jų šalis - pats liberaliausias islamą išpažįstantis kraštas. Iš tiesų didžiuosiuose miestuose galima rasti veikiančių bažnyčių ir sinagogų, o šalyje taikiai sugyvena įvairių tikėjimų tautos.

 

Vidutinė temp. °C

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oras

19

21

24

28

32

32

29

25

21

17

Vanduo

15

16

19

22

25

26

24

22

19

16KODĖL TUNISAS?

  • Poilsis Tunise - tai galimybė turiningai praleisti laiką, atrasti kiek kitokį pasaulį, pažįstant tunisiečių papročius ir tradicijas.
  • Tunisas - tai galimybė išvysti antikinės Kartaginos griuvėsius ir El Džemo amfiteatrą, autentišką miestų architektūrą ir paminklus.
  • Žaliuojančios dykumų oazės, saulėje žaižaruojantys druskos ežerai, iškyla kupranugariais ir saulėlydis dykumoje - iškyla Sachara paliks neišdildomą įspūdį apie Tunisą.

 

Siūlome Jums kelionių organizatorių Teztour, Sofa Travel (skrydžiai iš Vilniaus), Itaka, Eccoholiday, Eccotravel (skrydžiai iš Lenkijos) keliones.

 

Užpildykite žemiau esančią formą, ir mes informuosime Jus apie paskutinės minutės pasiūlymus bei atsiųsime Jums konkrečius kainų paskaičiavimus Jus dominančioje šalyje ir viešbutyje konkrečiu laikotarpiu.

 
Jei nepavyksta užpildyti ar išsiųsti užklausos, paspauskite mygtuką „Siųsti“ ir pabandykite užpildyti iš naujo.

Šalis/Kurortas

Viešbučio kategorija

Maitinimo tipas

Kelionės data ir trukmė

Keliautojų skaičius ir amžius

Kelionės kaina asmeniui iki:

Papildomi pageidavimai

Kontaktinis tel. nr.

Jūsų elektroninio pašto adresas

Ar pageidaujate gauti mūsų naujienas elektroniniu paštu?