Keltai į Suomiją

Suomija - viena iš šiauriausių, o kartu ir gražiausių pasaulio šalių. Ši valstybė Jums siūlo  gražų kraštovaizdį, nuostabius nuotykius gryname ore, skanų maistą ir saunas. Aplankykite Suomiją keliaujant keltu Baltijos jūra. Tai patogus būdas keliauti savarankiškai. Šį maršrutą aptarnauja "Tallink" , "Eckero Line", "St. Peterburg Line" keltų kompanijos.
Pagrindiniai maršrutai:

Pažintis su Suomija. Suomija yra žerų ir salų šalis. Suomiai pelnytai didžiuojasi savo krašto gamta. Šalies teritorija – didelė (338,4 tūkst. kv. km), 5 kartus didesnė už Lietuvos, o net ketvirtadalis jos yra už poliarinio rato. Baltijos jūroje Suomijai priklauso 81 tūkst. salų, ir skaičiuojamos tik tos, kurių plotas – ne mažesnis kaip 100 kv. m. Dar yra tūkstančiai mažesnių iš vandens kyšančių uolų. Dar turtingesnė Suomija ežerų – jų yra net 190 tūkst. Net trečdalis Suomijos teritorijos (ypač šiaurėje) – pelkėta. Šalyje yra 39 nacionaliniai parkai. Suomių nacionaliniu paukščiu laikoma gulbė giesmininkė. Unikaliausi šalies gyvūnai – Saimos ruoniai, gyvenantys gėlavandeniame Saimos ežere. Šalyje gyvena ne mažiau kaip 1,5 tūkst. rudųjų lokių.Suomija pelnytai didžiuojasi savo gamtos ištekliais. Čia gausu labai švaraus vandens. Miškų plotai – milžiniški (apie 20 mln. ha), jie užima daugiau nei pusę šalies teritorijos. Nors žemė nėra derlinga, o klimatas yra gana atšiaurus, Suomijoje išplėtotas žemės ūkis. Šalis eksportuoja daug pieno produktų, uogų, grybų, bulvių. Nors Suomijoje labai daug upių, puikios sąlygos plėtoti hidroenergetiką, čia veikia ir dvi atominės elektrinės.

Ką verta aplankyti Suomijoje?

  • Arktikum muziejų, kuriame pasakojama apie gyvenimą Šiaurėje. Muziejus yra įkurtas netoli Suomijos Laplandijos sostinės Rovaniemio.
  • Informacinį poliarinio rato tašką. Visi aplankę šią vietą gauna pažymėjimus, kad kirto poliarinio rato juostą. Už poliarinio rato juostos vasarą nenusileidžia saulė, o žiemą galima stebėti šiaurės pašvaistę.
  • Lemmenjoki nacionalinį parką, kurio plotas yra 2800 km². Tai didžiausias nacionalinis parkas Suomijoje. Jame yra įrengtų vietų statytis palapines.
  • Pyhatunturi nacionalinį parką, kuris driekiasi 540 m virš jūros lygio. Tai seniausias nacionalinis parkas Suomijoje. Jame daug maršrutų skirtų pasivaikščiojimams.
  • Santos parką, kuris yra Laplandijos sostinėje Rovaniemyje. Parke galima sutikti ir tikrą Kalėdų senelį.
  • Särkänniemi. Tai yra atrakcionų parkas Temperėje. Jame yra delfinariumas, planetariumas, linksmieji kalneliai, taip pat stovi apžvalgos bokštas, nuo kurio galima apžiūrėti Temperės apylinkes.
  • Helsinkį - gražų ir jauną miestą.  Svajodami apie saulėtas atostogas prie jūros, niekada nepagalvotumėt apie Helsinkį. Tačiau Suomijos sostinės grožis ir gyventojų nuoširdumas palieka didelį įspūdį. Vasarą, kai įsiviešpatauja karštos dienos ir šviesios naktys, mieste kunkuliuoja gyvenimas. Uosto link vedančioje alėjoje - Esplandijoje, priešais kultūros centrus, administracinius pastatus nuolat skamba muzika. Turgaus aikštėje, Pietiniame uoste bei rotušėje vyrauja kone pietietiška atmosfera. 
  • Senato aikštę ir joje esančią katedrą - tai milžiniškas, didingas keturiais bokšteliais pasipuošęs pastatas, kurio fasadą juosta kolonada. K.L.Engelis visą Senato aikštę suprojektavo pagal klasicistinį Peterburgo stilių.
  • Helsinkio miesto širdimi laikomi rūmai, kuriuos XX a. pradžioje iš rožinio granito pastatė suomių architektas E. Saarinenas.
  • Plaukiant laivu Helsinkyje galima pasigrožėti Šv.Mykolo katedra bei Uspenijės soboro kupolu. Labiausiai išsiskiria Tivalahden bažnyčia, kuri yra vienas geriausių šiuolaikinės suomių architektūros pavyzdžių. Pagal Timo ir Toumo Suomalainių projektą 12 m aukštyje išskaptuota plati salė, primenanti rotondos uolą, kurią juosia žvilganti siena su milžinišku vario ir stiklo kupolu. Dėl geros akustikos ši koncertų salė yra pati puikiausia.
Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!