Bulgarija

Bulgarija

Bulgarija turistus traukia savo kultūros bei tradicijų įdomybėmis:  vienas iš įspūdingiausių Bulgarijos žmonių ritualų - ugnies šokiai. Skambant būgnų ir dūdelių garsams, transo apimti šokėjai basomis šoka ant žarijų, laikydami rankose šv. Konstantino ikoną. Norint labiau pažinti Bulgariją - patartina apsilankyti mažuose šalies kaimuose. Bulgarija idealiai tinka keliautojams su mažais vaikais - vasaros čia niekada nebūna per karštos, todėl kelionių organizatoriai Bulgariją rekomenduoja šeimų poilsiui.

Geografinė padėtis. Bulgarijos valstybė yra pietryčių Europoje ir ribojasi su Juodąja jūra rytuose,  Graikija ir Turkija pietuose, Serbija bei Makedonija vakaruose, Rumunija (Dunojaus upe) - šiaurėje. Bulgarija yra viena iš seniausių Europos valstybių. Jos įkūrimo data siekia 681 metus. Kalnai užima apie 60 % Bulgarijos  teritorijos, čia yra Balkanų kalnai, Antibalkanų kalnai, tektoniniai Kazanlenko bei Karlovo slėniai, herciniai Rilos, Rodopų bei Pirino kalnai, derlinga aliuvinė Aukštutinės Trakijos žemuma. Aukščiausia vieta – Musalos kalnas (2925 m). Gausu karstinių urvų. Smėlėta Bulgarijos pakrantė tęsiasi net 378 km. Juodoji jūra yra švari, rami ir negili, joje druskos yra net du kartus mažiau nei Viduržemio jūroje, taip pat nėra plėšriųjų žuvų. Pagrindinė Bulgarijos upė - Dunojus. Tai gamtos siena su Rumunija.

Klimatas. Pats geriausias oras atostogoms Bulgarijoje būna nuo gegužės vidurio iki rugsėjo vidurio. Švelnų šalies klimatą veikia Viduržemio ir Juodoji jūros. Vasarą čia retai kada būna nepakeliamai karšta, oro temperatūra siekia 25-31 laipsnius šilumos. Vandens temperatūra - 25 laipsniai šilumos. Kalnuotose teritorijose vakarais būna penkiais laipsniais vėsiau nei likusioje šalies dalyje. Naktimis vidutinė oro temperatūra siekia apie 16-19 laipsnių šilumos. Žiemos būna šaltos ir snieguotos.

Ekonomika. Bulgarija nėra ekonomiškai stipri valstybė.  čia svarbiausios yra chemijos ir naftos chemijos pramonės šakos, metalurgija ir mašinų gamyba. Naftos pramonė perdirba daugiausia atvežtinę žaliavą. Bulgarijoje gaminami elektrovežiai, motorvežiai, liftai, maisto, lengvosios pramonės, kasybos įranga. Maisto pramonėje svarbiausios šakos yra tabako, cukraus, vyno, augalinio aliejaus gamyba, vaisių ir daržovių, mėsos ir žuvų perdirbimas. Bulgarija užima pirmąją vietą pasaulyje pagal rožių aliejaus gamybą ir eksportą. Šalis taip pat eksportuoja pramonės gaminius, maisto produktus ir vyną, sėkmingai konkuruojantį Europos rinkose. Žemdirbystė sukuria 60 proc. žemės ūkio produkcijos. Auginami javai, saulėgrąžos, ryžiai, taip pat mėtos, levandos, rožės, vilnamedžiai, plėtojama sodininkystė. Veisiami galvijai, kiaulės, avys ir ožkos.

Bulgarijos regionai:

VARNA. Tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas (500 000 gyventojų), dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Tai svarbus turistinis ir kultūrinis šalies centras. Varnos istorija siekia gilią senovę. Miesto apylinkėse rasti paleolito ir neolito žmonių palaikai. Varnos kapavietėse rastas lobis, kuriame aptikti seniausi pasaulyje auksiniai daiktai (jų amžius – 4000 metų prieš Kristų). Šis lobis dabar saugomas Varnos istorijos muziejuje. Vienos iš geriausiai išlikusių tris amžius trukusio Romos imperijos viešpatavimo liudininkių – Romos termos. Šiandien Varna – modernus miestas ir patrauklus Juodosios jūros kurortas. Didelis muziejų, barų, kavinių, restoranų, diskotekų, parduotuvių pasirinkimas tiek jauniems, tiek ir vyresnio amžiaus keliautojams leis ne tik susipažinti su tūkstantmete ir didinga miesto istorija, bet ir papramogauti. Įdomūs istorijos, etnografijos, jūrų muziejai ir jūros sodas su didžiuliu akvariumu ir delfinariumu. Varna – studentų miestas. Čia veikia 5 universitetai, kasmet į šį miestą atvažiuoja gausybė jaunų žmonių, kurie vėliau sukuria šeimas, taigi gyventojų skaičius Varnoje nuolat auga. Varnoje vyksta garsūs tarptautiniai baleto festivaliai, tarptautinis bulgarų kino meno festivalis „Auksinė rožė“, animacinių filmų festivalis „Auksinis delfinas“, liaudies chorų konkursas.

BURGASAS. Antras pagal dydį Bulgarijos kurortinis regionas Juodosios jūros pakrantėje. Šio regiono istorija siejama su graikais. Teigiama, jog būtent graikai įkūrė Burgaso miestą, kurio pavadinimas kildinamas iš graikiško žodžio "pirgos" (bokštas). Manoma, jog miestas buvo įkurtas dėl strateginių priežasčių. Burgasas yra svarbus Bulgarijos kultūrinis centras, turintis gerai išvystytą jūrų turizmą.  Burgasą rytinėje bei vakarinėje pusėse supa įstabaus grožio ežerai, kuriuose gyvena daugelis itin retų rūšių paukščių.

Poilsiautojai gali ilsėtis šiuose Varnos ir Burgaso kurortuose:

 • Albena. Gražioje Juodosios jūros įlankoje esanti Albena – vienas šiuolaikiškiausių kurortinių kompleksų Bulgarijoje (už 35 km nuo Varnos). Kurortas turi Mėlynosios jūros sertifikatą, tad čia paplūdimys ir vanduo jūroje ypatingai švarūs, puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra. Oras čia taip pat labai švarus – netoliese yra unikalus lianų draustinis. Tai pats šiauriausias pasaulyje šių pietietiškų augalų draustinis. Albena ypatingai tinka šeimyniniam poilsiui bei sporto mėgėjams. Ji patiks ir ramaus, ir triukšmingesnio naktinio kurorto gyvenimo mėgėjams. Albenos paplūdimys pats plačiausias Bulgarijoje. Jis siekia net 200–300 m ir turistus vilioja šviesiai auksinės spalvos švariu smėliuku. Tokiame plačiame paplūdimyje niekada nebūna spūsčių.
 • Auksinės Smiltys. Kurortas romantišku pavadinimu „Auksinės Smiltys“ - įžymiausia ir populiariausia poilsio vieta. Miestas yra apie 18 km į šiaurę nuo Varnos. Smulkaus geltono smėlio paplūdimys tęsiasi 3,5 km, o jo plotis vietomis siekia 100 m. Jūra čia skaidri ir švari. Kurorto teritorijoje yra 17 mineralinio vandens baseinų, sveikatingumo centrai, kuriuose siūlomos įvairios sveikatos reabilitacijos procedūros.
 • Nesebaras.  Tai už 2 km nuo saloje esančio Nesebaro senamiesčio ir už 1,5 km nuo naujosios Nesebaro miesto dalies įsikūrusi kurortinė zona. Poilsiautojus čia vilioja puikus smėlio paplūdimys, aukštos kategorijos, įvairias paslaugas teikiantys komfortiški viešbučiai bei vaizdingas kraštovaizdis. Kurortas puikiai tiks poilsiui su šeima. Atstumas nuo šios kurortinės zonos iki Saulėtojo kranto – 6 km.
 • Obzoras. Obzoro kurortas yra 60 km į pietus nuo Varnos ir 65 km į šiaurę nuo Burgaso. Miestas įkurtas antikos graikų jūrininkų. Seniau jis buvo žinomas kaip Heliopolis („Saulės miestas“). Vėliau jis tapo žymiu romėnų miestu – tvirtove. Šių dienų miestas – populiarus Juodosios jūros kurortas, turintis 1 km ilgio platų puikaus smėlio paplūdimį. Šis miestelis turi jaukų centrą, kur galima pasivaikščioti ir paskanauti vietos patiekalų viename iš restoranėlių.
 • Saulėtasis Krantas. Tai didžiausias ir judriausias Pietinėje Bulgarijoje esantis Juodosios jūros kurortas, kuris maloniai nustebins europiniu aptarnavimo lygiu ir draugiška aplinka. Saulėtasis krantas įsikūręs už 100 km nuo Varnos ir už 38 km nuo Burgaso oro uostų. Kurorto paplūdimys platus ir ilgas, jūra gilėja nuosekliai, tad čia galima vykti ilsėtis su visa šeima. Poilsiautojai galės mėgautis visomis sporto rūšimis: burlaiviais, burlentėmis, vandens slidėmis, vandens parašiutais. Čia gerai įrengtos lauko teniso aikštės, žirgynas ir jojimo mokykla, kėglių klubas, mini golfo laukai, paplūdimio tinklinis paįvairina vandens ir paplūdimio teikiamus malonumus. Aštrių pojūčių mėgėjams – kazino.
 • Šv. Konstantinas. Šv. Konstantino kurortas yra 10 km nuo Varnos. Tai pirmasis tarptautinis pajūrio kurortas šalyje, pradėtas statyti 1948 metais. Iki 1993 metų jis buvo žinomas Družbos pavadinimu. Kurortas patrauklus auksinio smėlio paplūdimiais, švelniu klimatu, mineraliniais šaltiniais, modernia infrastruktūra. Šį miestą verta aplankyti dėl daugybės priežasčių: specifinio mikroklimato, jūros vėjelio, vėsaus, gaivinančio oro, šimtamečių figmedžių, kiparisų ir liepų kvapo, daugybės mineralinių šaltinių. Visi šie natūralūs turtai ne tik ramina, bet ir gydo. Poilsiautojai čia laukiami ištisus

verta aplankyti Bulgarijoje?

 • Varna - tai didžiausias Bulgarijos miestas Juodosios jūros pakrantėje, dar žinomas kaip kurortų sostinė bei Juodosios jūros karalienė, įsikūręs prie Varnos didžiosios įlankos. Čia rasite daugiau nei 150 įvairiausių kultūrinių ir istorinių paminklų iš skirtingų laikotarpių. Vieni iš žinomiausių yra Šventosios Mergelės katedra, Šv. Atanazao bažnyčia, Medicinos istorijos muziejus, Gamtos istorijos muziejus, Kraštotyros muziejus, Archeologijos muziejus, Jūrų muziejus su delfinariumu ir daugelis kitų lankytinų vietų.
 • Nesebaras -  šis miestelis įsikūręs mažame Juodosios jūros pusiasalyje, kuris yra pakankamai siauras ir ilgas. Nesebaras visiems gerai žinomas dėl savo senamiesčio bei pusiasalio. Dauguma pastatų yra 11- 14 amžiaus  vaizdingos bažnyčios. Viena geriausiai žinomų yra Kristaus Pantokratoro bažnyčia. Šiuo metu senoji miesto dalis susigražino savo romantinę atmosferą.
 • Rožių slėnis: Rožė yra vienas iš Bulgarijos simbolių. Daug šimtmečių bulgarai augindavo rožes, skindavo jų žiedus, bei išgaudavo dangišką ekstraktą – rožių aliejų. Rožių slėnis nėra geografinis pavadinimas, tai sąvoka susijusi su šia vieta, kur šie augalai auga. Šis slėnis yra įsikūręs netoli miesto Kazanluk, jo aukštis siekia apie 710 metrų.
 • Sofija - Bulgarijos sostinė ir didžiausias šios šalies miestas, taip pat šis miestas yra antras pagal senumą visoje Europoje, jis įkurtas prieš 7000 metų. Čia rasite daugiau kaip 250 istorinių ir kultūrinių paminklų, kurie puikiai dera šiuolaikinėje miesto panoramoje. Keletas vietų, kurias galima aplankyti: Šv. Aleksandro Nevski katedra, Šv. Sofijos cerkvė, Šv. Caro rūmai, Bania Baši mečetė, Nacionalinis parlamentas, Nacionaliniai Kultūros rūmai, Mokslų akademija ir daugelis kitų nuostabių objektų.
 • Rilos vienuolynas randasi Rilos kalnuose maždaug 1147 metrų aukštyje virš jūros lygio. Neabejotinai tai pati populiariausia turistų lankymo vieta tarp visų Bulgarijos vienuolynų, pasižyminti savo dydžiu, sienų tapyba, architektūra bei gamtos vaizdais. 1976 metais šis vienuolynas buvo pripažintas nacionaliniu istoriniu paminklu, o 1983 metais įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
 • Balčikas – ant uolų šlaito išsidėstęs miestelis, įžymus savo unikaliu renesanso, go­tikos ir rytie­­­­tiško stiliaus architektūriniu ansambliu. Tai bu­vusios Rumunijos karalienės Ma­rijos rezidencija. Par­­­­ko te­­ritorijoje – bo­ta­ni­kos sodas, išsiskiriantis savo augmenija ir ne­paprastu grožiu. Čia galima pamatyti įspūdingą kaktusų alėją, kuri yra viena gražiausių ir didžiausių Europoje.
 • Cenevo - unikalus gamtos šedevras - “Vbityje kamni”. Bitynų ap­žiūra ir medaus degustacija. Netoli įsikūrusi Asparuchovo gyvenvietė namai–mu­zie­jai, kur keliautojams yra demonstruoja­mi bul­­­gariški amatai – audimas, rau­donojo pipiro, naminės duonos gaminimas. Taip pat suteikiama proga pavažinėti ka­rie­­ta, pakinkyta asilais, dalyvauti na­mi­nio rūgpienio degustacijoje.

Mes rekomenduojame

Pigios kelionės į Bulgariją!
Bulgarija/Burgasas! Išrankiems poilsiautojams SOL NESSEBAR PALACE 5 * su maitinimu viskas įskaičiuota!
Bulgarija
Tinkamas išrankiems turistams, konferencijoms. Iki jūros tik 50 m.!
nuo: 552 €

Turite klausimų? Susisiekite!

Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!