asd

Prancūzija

Kelionės į Prancūziją nepaprastai populiarios, šalį per metus aplanko milijonai turistų, daugelį metų Prancūzija sulaukia daugiausia užsienio turistų pasaulyje. Šalis keliautojams pasiūlyti turi nepaprastai daug: Lurdas traukia maldininkus, kurie nori išvysti šią šventą vietą Pirėnų papėdėje, į žiemos kurortus Alpėse vykstama slidinėti, o kur dar senoviški kaimai upių slėniuose, senovinės pilys ir prašmatnūs pakrantės miestai ar romantiškasis Paryžius. Prancūzų kultūra, mados ir virtuvė garsėja visame pasaulyje. Prancūzų virtuvė yra viena labiausiai rafinuotų Europoje, valgio gaminimas ir valgymas yra prancūzų kultūros ir gyvenimo būdo dalis. Šalis yra daugybės įtakingiausių senojo žemyno rašytojų ir mąstytojų tėvynė. Poilsis Prancūzijoje gali tapti geriausiomis ir nepamirštomomis atostogomis.

Geografinė padėtis. Prancūzija - didžiausia Vakarų Europos šalis. Pietuose ribojasi su Ispanija, Andora ir Monaku, šiaurėje - su Belgija, Liuksemburgu ir Vokietija, rytuose - Šveicarija ir Italija, Lamanšo sąsiauris skiria nuo Didžiosios Britanijos. Prancūzijos krantus skalauja Atlanto vandenynas ir Viduržemio jūra. Prancūzijai taip pat priklauso: Pranūzijos Gviana, Rejunjonas, Gvadelupa ir Martinika bei Viduržemio jūros sala - Korsika.

Klimatas. Šiaurinėje šalies dalyje orai vėsūs ir drėgni, pietuose - sausas ir šiltas Viduržemio jūros baseino klimatas. Todėl žiemos ten drėgnos ir švelnios, vidutinė sausio mėn. temperatūra +8°C, o vasaros karštos ir sausos - vidutinė liepos mėn. temperatūra +23°C. Centriniame Masyve, Pirėnuose ir Alpėse klimatas žemyninis, čia pučia stiprūs vėjai, gausu kritulių. Kalnų papėdėse sausio vidutinė temperatūra 1-3°C, bet aukščiau kalnuose atšąla iki - 20°. Šilčiausią vasaros mėnesį priekalnėse šiaurėje būna 16-18°C, pietuose - iki 24°C. Geriausias laikas poilsiauti Viduržemio jūros pakrantėje nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio.

Prancūzijos gamta. Prancūzijos kraštovaizdis labai įvairus. Gamtovaizdis čia keičiasi iš šiaurės į pietus. Šiaurinė dalis kalvota, o viduryje dunkso Centrinio Masyvo kalnai. 60 proc. teritorijos ne aukštesnė nei 250 m. Beveik visą šią teritoriją sudaro banguotos lygumos, tarpais su kalvomis ir dideliais upių slėniais. Bretanės ir Normandijos regionai šiaurės vakaruose kalvotesni, jų kranto linijos labai vingiuotos. Šiaurės rytuose kyla Vogėzų kalnai, į pietus nuo jų tęsiasi Juros kalnai. Dvi didžiausios kalnų grandinės, Pirėnai pietuose ir Alpės rytuose. Alpėse iškilęs aukščiausias taškas Vakarų Europoje - Monblanas (4807 m). Prancūzijos žemumos plyti keturių didžiųjų upių baseinuose: Senos šiaurėje, Luaros ir Garonės į vakarus ir Ronos, tekančios iš Ženevos ežero į Viduržemio jūrą. Ilgiausia upė - Luara (1020 km). Ežerų nedaug, didžiausias jų - Ženeva (580 km²). Jūros pakrantės Prancūzijoje labai įvairios: šiaurei būdingi žemi bangų suplauti, seklumų ir nerijų atitverti lagūniniai krantai, Bretanės ir Normandijos pajūryje į paviršių iškylančios senos uolienos sudaro labai raižytą pakrantę. Viduržemio jūros pakrantei būdingos mažos smėlėtos įlankėlės, vadinamos rivjeromis. Jose įsikūrę garsūs kurortai - Kanai, Nica.

Lankytinos vietos. Kelionė į Prancūziją neįsivaizduojama neaplankant daugybės visame pasaulyje garsių vietovių ir objektų. Paryžius turistus traukia labiausiai. Senos krantuose iškilusi žavinga Prancūzijos sostinė - šalies politikos ir kultūros centras. Tai vienas lankomiausių pasaulio miestų, turintis tokias įžymybes kaip Eifelio bokštas, Eliziejaus Laukai, Luvras, Site sala su Dievo Motinos katedra, Monmartas, Mulen Ružas, Triumfo arka, Sorbonos universitetas, Ž. Pompidu centras. Mieste daug parduotuvių, restoranų ir muziejų (d‘Orsey, Rodeno, S. Dali ir kt). Vakarinis plaukimas laivu Senos upe leis pasigrožėti nuostabia naktinio Paryžiaus panorama. Viso pasaulio mažųjų svajonė - Disneilendas. Smagūs Volto Disnėjaus herojai džiaugsmo visada suteiks visai šeimynai. Versalis ir žymieji Versalio rūmai - viena populiariausių lankomų vietų. Šalies didybę mena Luaros slėnis. Abejingų nepalieka garsiosios Luaros slėnio pilys: Šamboro, Šensono, Vilandry pilis. Ypatinga vieta - San Mišelis. San Mišelio kalnas garsus savo Benediktinų vienuolynu, laikomu vienu iš Vakarų pasaulio architektūros stebuklų, gotikinės architektūros šedevru. Šalies perlas - Prancūzijos Rivjera. Žydrasis krantas traukia prabanga dvelkiančiais madingais kurortais, netylančiu šurmuliu, istorijos ir architektūros vertybėmis, įstabaus grožio gamta, daugybe paplūdimių ir skaidriu vandeniu. Žymioji Nica, Kino festivalio išgarsinti Kanai - šiuose miestuose dera kosmopolitinė dvasia ir prancūzų sugebėjimas neskubant mėgautis gyvenimu.

Paryžius - meilės miestas. Joks kitas Europos miestas nėra taip mėgiamas kaip Paryžius. Nei viename mieste mintys taip dažnai nenukeliauja tolyn nuo šiandienos. Nuo garsių operos spektaklių iki piknikų prie Senos, nuo priešpiečių Brasserie Lipp iki saulėtų maudynių ant Sacre Coeur laiptų... Miestas prie Senos vienas populiariausių kelionės tikslų pasaulyje. Šio miesto pradedi ilgėtis dar būdamas jame. Niekas nepaneigs, kad Paryžius - meilės miestas, apsilankykite ir mėgaukitės akimirkomis.

Ką verta aplankyti Prancūzijoje?

  • Kai kuriems keliautojams tiesiog pakanka pabuvoti kur nors San Žermen de Pre bulvare Lotynų kvartale, pavyzdžiui Café de Flore (Gėlių kavinėje), kur karštai diskutavo dar egzistencialistai. Šis kvartalas visada traukė tapytojus ir rašytojus. Taip pat Lotynų kvartalas garsėja Sorbonos universitetu tai vaizdingas rajonas, kur iki pat aušros kunkuliuoja gyvenimas nesuskaičiuojamose kavinukėse, restoranuose, kinuose ir diskotekose.
  • Monparnaso rajonas, ypač jo vakarinė dalis sužavi prašmatniomis gatvėmis Maine Montparnase ir Raspail bei legendine kavine La Coupole.
  • Luvras - miesto istorijos paminklas, senoji karalių rezidencija, o po revoliucijos - vienas garsiausių pasaulyje prancūzų muziejų. Ekspozicijoje apie 400 000 meno darbų, vienas iš jų - Leonardo da Vinčio "Mona Liza". Tiuilri sodo alėjos veda į de la Concorde - Santarvės aikštę.
  • Už Santarvės aikštės tęsiasi Eliziejaus laukai, reprezentacinės gatvės su prašmatniais namais bei viešbučiais. Taip pat paminėtina ir Šarlio de Golio aikštė su Triumfo arka, pastatyta po to, kai Napaleonas laimėjo mūšį prie Austerlico.
  • Place Vendome aikštė - klasikinio laikotarpio meno šedevras, apsuptas namukais: viename iš jų paskutinius gyvenimo metus praleido Frederikas Šopenas. Taikos gatvė (Rue de la Paix), jau nuo Napaleono laikų garsėja prekyba bižuterija.
  • Norinčius pamatyti senąjį XVII Paryžiaus miestą siūlome aplankyti Marė (Marais) kvartalą su elegantiška Places des Vosges, pripažintą istoriniu paminklu.
  • Monmartas - stačiai kylančios gatvelės su daržovių parduotuvėmis, kavinėmis, restoranais, galerijomis ir skrybėlininkų parduotuvėlėmis veda į aukščiausią (130 m) Paryžiaus vietą - kankinių kalvą (Mons Martyrium), viršūnėje iškalta balta monumentali bazilika Sacre - Coeur. Nuo jos laiptų atsiveria puikus Paryžiaus vaizdas, taip pat čia - jaunuolių susitikimo vieta. Netoli yra Moulin Ružas - vyksta kabareto spektakliai. Į Sitė salą reikia eiti seniausiu (1578 - 1607 m.) akmeniniu tiltu - Naujuoju tiltu (Pont Neuf), aplankyti Dievo Motinos katedrą (Natre - Dame), Teisingumo aikštę (Palais de Justice), žavingą Dofino aikštę (Place Dauphin) ir šventąją koplyčią (Sainte Chapelle), vėliau Šv. Liudviko tiltu (Saint Louis) pereiti į Liudviko salą.

Mes rekomenduojame

Prancuzija
"Grūdos" organizuojamos kelionės į Prancūziją!
Prancūzija
Galite įsigyti ir internetu!
nuo: 351 €

Turite klausimų? Susisiekite!

Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!