Keltai į Švediją

Keltai į Švediją – viena populiariausių keltų krypčių. Baltijos jūra iš Latvijos yra pasiekiamas Nyneshamnas, Stokholmas, iš Lietuvos pasiekiamas Karlshamnas, Treleborgas, iš Lenkijos - Karlskrona, iš Estijos - Kapelskaras ir kiti maršrutai. Populiari išvyka ir puiki pramoga draugėms, poroms ar šeimoms leistis kruizu Ryga-Stokholmas-Ryga su Tallink keltų kompanija.
Pagrindiniai maršrutai:

Pažintis su Švedija. Aplankykite Švedijos sostinę Stokholmą, kuris kitaip vadinamas Baltijos Venecija. Keturiolikoje salų prie Melaro ežero ir Baltijos jūros Saltsjono įlankos pastatytas miestas yra vandens ir šviesos simfonija. Vasarą, kai žvilganti šiaurinė saulė atsispindi plačiame vandens paviršiuje, Stokholmas atrodo tarsi Viduržemio jūros miestas, tik su vyraujančia jaukia, ramia atmosfera. Kavinukes, aikštes ir parkus užplūsta žmonės. Švedija daugiau nei 150 metų nesivėlė į jokius karus ir veikiausiai tai buvo viena iš priežasčių Stokholmui tapti gražiausia ir daugiausia kultūrinio paveldo paminklų turinčia sostine pasaulyje. 

Geografija ir klimatas. Švedijos plotas yra 450 000 km2 – panašus į Irako, Ispanijos arba Tailando. Dalis teritorijos apaugusi miškais. Mažiau negu 10 proc. yra dirbama žemė. Gana lygus kraštovaizdis nusėtas ežerais - jų yra beveik 100 000. Ilga kalnų grandinė, nusidriekusi šiaurės vakaruose, o palei išraižytą pakrantę yra tūkstančiai salų. Dėl šiltosios Golfo srovės Švedijos klimatas švelnesnis negu kitose šiaurinėse valstybėse. Šalies sostinė Stokholmas yra tokioje pačioje platumoje kaip ir pietinė Grenlandija, tačiau jo vidutinė liepos mėnesio temperatūra yra +18°C. Žiemą temperatūra nukrenta šiek tiek žemiau nulio, o sniego kiekis yra vidutinis. Šiaurinėje Švedijos dalyje žiemos ilgos ir šaltos, o vasaros šviesios ir vėsios. 

Maistas. Tradicinės švedų virtuvės nepalyginsi su prancūziška. Švediška virtuvė yra paprasta, gardi, o jos pagrindą sudaro mažuose ūkiuose pagaminami produktai, kurie yra švieži, nešaldomi. Tačiau didžiulė kitų kultūrų įtaka labai pakeitė Švedijos virtuvės tradicijas: greitas maistas yra neatskiriama švediškos kultūros dalis ir ne tik jaunimo tarpe. Stokholme yra dvi vietos: Södermalm ir Kungsholmen salos, kuriose valgyti mėgsta tiek vietiniai, tiek turistai. Maisto kainos turistui gali pasirodyti kiek aukštokos, tačiau, be abejo, daug ką lemia paties turisto įpročiai.

Ką verta aplankyti Švedijos sostinėje Stokholme?

  • Gamla Stanas - tai Stokholmo senamiestis, išraižytas siauromis, paslaptingomis gatvelėmis su nedidelėmis aikštėmis, kurias supa daugybė kavinukių, restoranų, galerijų ir suvenyrų parduotuvių.
  • Vokiška XVI a. Šv.Gertrūdos bažnyčia liudija apie ilgus vokiečių pirklių dominavimo metus ir glaudžius santykius su vokiečių Hanzos sąjunga.
  • Šiaurinėje Stadsholmeno salos dalyje pastatyta karališkoji baroko pilis yra vienintelė pasaulyje karališkoji rezidencija, kuri visada buvo atvira visuomenei.
  • Djurgardeno saloje įsikūręs Šiaurės muziejus, valstybinis muziejus "Waza", Akvarija (muziejus apie gamtos ir vandens pasaulį). Skansenas yra pirmasis muziejus po atviru dangumi, jame galima susipažinti su visa Švedijos istorija. Čia iš visų šalies kampelių atvežta apie 150 statinių, pradedant nuo viduramžių ir baigiant XIX a. nuo aukščiausio šio muziejaus taško Solideno kalvos atsiveria nuostabiausia Stokholmo panorama.
  • Skeppsholmas - meno sala, kurioje įsikūrę Nacionalinis meno muziejus, Tolimųjų Rytų meno muziejus ir Architektūros muziejus, kiek tolėliau - daugybė meno studijų bei Grand Hotel rūmai, kuriuose apsistoja Nobelio premijos laureatai.
  • Segels Torge - šiuolaikinių pastatų rajonas, kurio puošmena - Kultūros namai, kuriems architektūra ir dydžiu negali prilygti netoliese stūksantys bankai, prekybos centrai. Vienu metu net trys galerijos pristato aktualias meno, fotografijos, mados parodas, taikomąjį meną ar ryšių priemones.

Daugiau apie Švedijos valstybę rasite čia.

Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!