Keltai į Airiją

Kelionė keltu į Airiją – praktiškas ir patogus būdas keliaujant savarankiškai su automobiliu ar be jo. Tai puiki ir pigi pramoga keliaujant jūra dviese ar su šeima. Kelionė į Airiją gali tapti įspūdingomis ir nepamirštamomis atostogomis! Įsigykite keltų bilietus ir pasigrožėkite nuostabiais vandens ir gamtos kraštovaizdžiais. Be to, keliaujant keltu galima mėgautis įvairiais užkandžiais ar įvairių pasaulio šalių restoranų tiekiamu šviežiu maistu. 
Pagrindiai maršrutai vyksta iš Prancūzijos bei Anglijos. Šiuos maršrutus aptarnauja: Irish Ferries keltų kompanija. Galimi maršrutai:

Pažintis su Airija. Tai trečia pagal dydį sala Europoje ir dvidešimta – pasaulyje. Airijos valstybė yra apsupta tūkstančių salų ir salelių. Nepriklausoma Airijos valstybė užima 5/6 salos, šiaurės vakaruose besiribojanti su Šiaurės Airija, kuri priklauso Didžiajai Britanijai. Bene žinomiausias Airijos festivalis yra - Šv. Patriko diena - nacionalinė AIrijos diena, kurią švenčia bene visas pasaulis! Airija yra žavi savo nuostabiomis kaimo vietovėmis, tradiciniu (ir pačiu greičiausiu) žaidimu – hurlingu, visame pasaulyje pripažinta grupe U2 ir labai svetingais gyventojais. Airijos sostinė – Dublinas, kuris yra vis kitoks kiekviename žingsnyje. Mieste yra didžiausias šalies uostas, atveriantis vartus į Airijos jūrą. Dublino miestas yra jaunas, spalvingas, o rašytojai ir poetai - neatsiejama Dublino kultūros dalis. Trys Nobelio premijos lauretai - Viljamas Batkeris Jeitsas, Džordžas Bernardas Šo ir Samuelis Beketas - gimė Dubline. Jie daug laiko praleisdavo smuklėse. Šiandien tai puikiausiai pateisina turistų "smuklių maršrutus" iki Deivis Byrnes ar Mulligan ir Palace barų.

 verta aplankyti Airijoje? 

  • Dublinas – Airijos sotinė, garsėjanti barų ir pub‘ų įvairove. Šiame mieste įsikūręs seniausias Airijos pub‘as „Brazen Head“, kuris veikia jau nuo 1198-ųjų metų. Prabangi pilis, nacionalinis muziejus su arkadomis ir kolonomis, paštas O'Konelio gatvėje, klasikinė NMP katedra ir senasis airių parlamento pastatas, savo klasikiniu fasadu primenantis senąją Dublino prabangą. Užburianti Dublino vieta - Tepmle Bars, senasis hugenotų rajonas Dublino centre, kur yra įsikūrusios parduotuvės, bistro, restoranai ir kavinės, taip pat teatrai ir galerijos. Čia galima skaniai pavalgyti, atsigerti žymaus Guinness Stout alaus,  o vakare pasiklausyti smuiko melodijų.
  • Kašelio uola – ant kalvos stovinti tvirtovė – viena seniausių ir įspūdingiausių pilių Europoje. Čia jau nuo V a. gyveno Airijos karaliai.
  • Mohero uolos – daugiau nei 200 metrų virš Atlanto vandenyno iškilusios uolos tęsiasi 8 kilometrus. Kvapą gniaužiantis vaizdas!
  • Golvėjus – vakarinėje šalies dalyje esantis miestas, laikomas „airiškiausiu“ šalies miestu. Jei jums patinka austrės – būtinai apsilankykite šiame mieste, kadangi būtent čia rugsėjo mėnesį vyksta kasmetinis Austrių festivalis.
  • Boino slėnis – bene unikaliausia Airijos vieta. Čia įsikūrusiame archeologiniame parke galite pamatyti senovinius laidojimo rūsius, kurie išlikę dar nuo neolito laikų. Tai – žymiausia priešistorinė vietovė visoje Airijoje. 
  • Jei norite keliauti aplink Airijos valstybę aplankant įvairias pakrantes ir vaizdingus kraštovaizdžius automobiliu, tokiu atveju nepakeičiamas maršrutas yra Laukinis Atlanto Kelias („Wild Atlantic Way“). Tai yra 2500 km maršrutų ruožas, kuris  vingiuoja po gražiausias Airijos vietoves, įlankas, miestelius ir apima maršrutus nuo Donegalo grafystės esančios labiausiai į šiaurę nutolusios Inishowen pusiasalio iki Kinseilio miesto esančiuose pietuose. 

Aplankykite populiariausius Airijos miestus, keliaukite kalnais, mėgaukitės vietiniu maistu, pramogaukite ir gerai praleiskite laiką!

 

Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!