Keltai į Islandiją

Jeigu norite pamatyti įspūdingus geizerius, gausybę krioklių ir trykštančių karštųjų versmių - rinkitės atšiauriąją Islandiją! Ši žemė vos per 300 kilometrų nutolusi nuo ledynais padengtos Grenlandijos. Islandija  – tai gamtos, klimato, spalvų ir reljefo dėlionė. Magiška, įdomi ir paslaptinga šalis. Aplankykite šią šalį plaukdami keltu. Šiuo maršrutu kursuoja Smyril line kompanijos keltai. Smyril line kompanija – tai trys populiariausios keltų linijos, Šiaurės Atlanto vandenyne. Keltų operatoriaus laivas Norona jungia Danijos krantus, Farerų salas ir Islandiją. Tai patogiausias susisiekimo būdas tarp žemyninės Europos ir Šiaurės Atlanto salų.
Pagrindinis maršrutas:

Pažintis su Islandija. Islandijos gamta užburianti ir dažnai priverčia atsipalaiduoti, pamiršti pasaulio rūpesčius ir kasdieninę rutiną. Auksinio smėlio paplūdimiai, kuriuos skalauja šalto vandenyno bangos, žaliuojančios pievos su daugybę įvairiaspalvių gėlių bei ryškiai mėlynos spalvos ežeriukai, kuriuose daug didelių ir dar daugiau mažyčių žuvų. Tai tik viena Islandijos pusė, kuri ramina ir atpalaiduoja. Islandija - viena rečiausiai apgyvendintų šalių pasaulyje, čia gyvena apie 321 tūkst. žmonių, o iki Antrojo pasaulinio karo šalyje buvo vos apie 50 tūkst. gyventojų. Islandijos žiemos nėra tokios šaltos, kaip mes įsivaizduojame, temperatūra čia retai nukrenta žemiau -6, tačiau žiemą Islandijoje yra tamsu. Gruodžio 21-ąją, trumpiausią metų dieną, išaušta pusę vienuolikos ryto, o leidžiasi saulė jau 16 val. Vasarą ilgas naktis pakeičia ilgos dienos. Birželį Islandijoje saulė nusileidžia vos porai valandų. Saulės šviesos trūkumą žiemą, tam tikra prasme, kompensuoja šiaurės pašvaistė, ją galima matyti nuolatos, todėl po poros savaičių į ją jau nebekreipi dėmesio.

Ką verta aplankyti Islandjoje?

  • Hornstrandir gamtos rezervatas. Kalbant apie Islandijos natūralius gamtos vaizdus, nė vienas regionas neprilygsta Hornstrandir gamtos rezervatui  vakarų fjorduose. Hornstrandir yra ideali vieta gamtos mėgėjams ieškantiems nuotykių, nepaisant to, kad jo šiurkštus  kalnų slėnis ir pasinėrusios į  jūrą uolos kelia rimtų išbandymų. Turistai neturėtų pamiršti pasirūpinti bet kokiomis atsargumo priemonėmis. Populiariausias pėsčiųjų entuziastų tarpe  yra didis  kelias – Hornbjargas, esantis šiauriausioje rezervato dalyje. Vasaros sezono metu yra organizuojamos ekskursijos su gidu, kurio pagalba galėsite mėgautis šiais gamtos stebuklais saugiai ir lengvai.
  • Husavikas yra šiaurės Islandijoje įsikūrusiame mažame žvejų kaimelyje. Būtent čia stūkso Husaviko griuvėsiai, kurie  garsėja kaip viena iš geriausių banginių stebėjimo vietų Europoje. Dažniausiai pasitaikančios rūšys, pastebėtos iš turistinių valčių, yra  kuprotasis ir mėlynasis banginiai, taip pat baltasis delfinas. Husaviko banginių muziejuje pateikiama daugybė informacijos apie banginius, taip pat apie  banginių medžioklės istorijas Islandijoje, kur yra keletas  skeletų. 1907 m. statyta graži medinė „Husavikurkirkja“ bažnyčia verta  apsilankyti.
  • Landmannalaugaras įsikūręs Fjallabacko gamtos rezervate, esančioje Islandijos  aukštumose, geriausiai žinomas dėl vaizdingų pėsčiųjų takų. Išsiliejusios lavos pakraštyje  esantis regionas  garsėja natūraliais karštaisiais šaltiniais. Populiarus kelias apima trumpus pakilimus per lavos lauką ir kyla į netoliese esantį  Mt. Blahnjukur, ir pasiekia Landmannalaugar  lygumas. 
  • Thingvelliro nacionalinis parkas - tai vieta, kur rinkdavosi seniausias Islandijos parlamentas  X a. ir turi didžiulę istorinę reikšmę islandų tautai. Ši vieta yra viena svarbiausių istorinių vietovių Islandijoje ir yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Parkas yra virš Eurazijos ir Šiaurės Amerikos tektoninių platformų sandūros. Jos kasmet viena nuo kitos nutolsta 2 cm. Čia galima apžiūrėti 40 metrų pločio plyšį, kuriame daugybė krioklių. Iš trijų pusių kalnais apsuptos  slėnio uolos, plyšiai, ežerai ir vulkaninės veiklos požymiai rodo dramatišką žemės judėjimo jėgą. Pirmasis Islandijos  nacionalinis parkas yra populiarus kelionių taškas vykstant iš Reikjaviko. Čia yra pažymėti dviračių takai.
  • Myvatn susiformavo prieš tūkstančius metų po ugnikalnio išsiveržimo. Myvatn yra geriausia vieta Islandijoje paukščių stebėtojams, žvejams, geologams ar fotografams, kurie nori įamžinti unikalius vaizdus. Čia galėsite stebėti daugiau nei 100 rūšių paukščių.  Geriausia vieta žiūrėti kraterius ežero pietinėje pakrantėje netoli Skutusadir kaimo bendruomenės. Dimmuborgir - į rytus nuo Myvatn nutolusi vieta, eksponuoja urvus ir uolienas, sukurtas tekančo vandens judėjimo.
  • Reikijavikas - Islandijos sostinė esanti palei Seltjarnarnes pusiasalį pietvakarinėje Islandijos dalyje turinti aie  120 000 gyventojų. Dauguma apsilankymų prasideda lankytojų centre, esančiame netoli vaizdingo Tjornin ežero vakarinėje miesto dalyje. Nacionaliniame ir Sagos muziejuose atsispindi Islandijos vikingų paveldas. O norėdami panoraminio sostinės vaizdo keliaukite į  Hallgrimskirkjos bažnyčios stebėjimo aikštelę, kuri yra ne tik moderni bet ir 74,50 m aukštyje. Verta aplankyti Laugavegur centrinę gatvę, kurioje yra įvairių parduotuvių, barų ir restoranų.
  • Jokulsarlonas -  nuostabioji lagūna, ledyninės kilmės ežeras!  Šis ledkalnių kupinas ežeras, įsikūręs pietryčių  Islandijoje, buvo suformuotas  ledyno. Šį ežerą su lėtai judančiais ir plūduriuojančiais melsvais ledkalniais galima pamatyti iš salos „žiedinio kelio“, tačiau niekas neatpirks tokio reginio, kaip lagūnos stebėjimas plaukiojantis valtele.
  • Vatnajokulio nacionalinis parkas - didžiausias ledynas Europoje ir užima apie 14 proc. šalies teritorijos. Vatnajokulio nacionalinis parkas padalintas į keturias teritorijas. VIena iš dažniausiai lankomų teritorijos vietų yra Skaftafell parkas pietinė teritorijos pusėje. Iš čia galima stebėti melsvo atspalvio  ledynus ir krioklius esančius Jokulsarlono lagūnoje. Nuotykių megėjai gali lipti Vatnajokulio ledynu arba ištirti ilgą vulkaninių kraterių, vadinamų „Lakagigar“ ratą. Parkas turi daugybę lengvai prieinamų pramogų, įskaitant galingą Detifoso krioklį.
  • Auksinio rato kelias - yra  į rytus nuo Reikjaviko. Auksinio rato kelias intriguoja unikaliomis Islandijos  lankytinomis vietomis, įskaitant ir istorines vietas, ir nuostabius kaimus, geizerus ar krioklius. Yra organizuojamos dienos ekskursijos po teritoriją palei kelius ir greitkelius. Populiariausi turai yra „Gullfoss“ sustojime, kuris eina  per „Hvita“ upės kanjoną ir „Geysir“ karštąsias versmes, kuris dar žinomas kaip „pasaulinis geizeris“.
  • Reikjaneso pusiasalis randasi  už valandos kelio nuo Reikjaviko. Reikjaneso pusiasalyje yra  Žydroji  lagūna, kuri yra Islandijos populiariausia turizmo vieta. Šį dirbtinį ežerą maitina perkaitęs jūros vanduo, išleidžiamas iš netoliese esančio lavos srauto. Geoterminiuose vandenyse yra mineralų, tokių kaip silicio dioksidas, kuris yra naudingas sveikatai. Žydrojoje lagūnoje  galite išsimaudyti it atsipalaiduoti.
Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!