Kipras

Kipras

Kipras - Viduržemio jūros perlas, kuriame nuostabus šalies klimatas, svetingi žmonės, neįkainojamos kultūrinės vertybės, maisto įvairovė ir pramogų gausa - puiki vieta Jūsų poilsiui!  Kipras garsėja senovės Graikijos deivės Afroditės sala, nuostabiais paplūdimiais, visus metus saulėtu oru ir labai skaniais patiekalais. Kipras puiki vieta poilsiui su vaikais. Šalyje nemažai vandens pramogų centrų visai šeimai, o dauguma  viešbučių  siūlo paslaugas, pritaikytas būtent mažiesiems keliautojams - tai mini klubai, baseinai, žaidimo aikštelės bei pramoginės programos, pritaikytos vaikams. Į Kiprą plūsta ir keliautojai, trokštantys atgaivinti priblėsusius jausmus ar užgydyti širdies žaizdas. Kipras - ne tik meilės, bet ir vyno kraštas. Čia kasmet rengiamos vynuogių derliaus ir vyno fiestos. O išskirtinio skonio vynų įvairovė nustebina net išrankiausią gurmaną.

Geografinė padėtis. Eurazijos sala rytinėje Viduržemio jūros dalyje, į pietus nuo Turkijos ir į vakarus nuo Sirijos ir Libano. Tai trečia pagal dydį Viduržemio jūros sala ir viena populiariausių turistinių vietų.  Bendra Kipro teritorija 9 251 km². Aukščiausias kalnas yra Olimpas (1953 m).

Klimatas. Kipro saloje vasara prasideda gegužės mėnesį ir trunka iki spalio. Karščiausi mėnesiai – birželis – rugsėjis. Šiuo laikotarpiu sala lepinama kaitrios saulės spindulių, kurie šildo žemę net 12 valandų per dieną. Oras pavėsyje įkaista iki 30 laipsnių, o vandens temperatūra pasiekia 27 laipsnius šilumos. Ruduo Kipre prasideda spalio mėnesį ir trunka iki pat lapkričio pabaigos. Spalio mėnesį oras gali įkaisti iki 26 ºC, o lapkritį iki 22 ºC šilumos. Maudynės šiais mėnesiais taip pat įmanomos, nors vanduo, suprantama, nebus toks šiltas, tačiau dar ir neatvėsęs. žiema trunka NUO gruodžio iki vasario mėnesio. Vidutinė oro temperatūra gruodį pasiekia 19 ºC, o sausį – 17 ºC šilumos.

Ekonomika. Kipro Respublikoje dominuoja kapitalistinė ekonomija, paremta aptarnavimo sektoriumi. Turizmas bei aptarnavimo sfera šaliai atneša daugiausia pelno ir finansinių įplaukų. Ekonomikos lygis kinta priklausomai nuo turizmo lygio - tai rodo didelę šalies ekonominės gerovės priklausomybę nuo turistų, kurių skaičiui įtakos turi Vakarų Europos vidaus finansinės sąlygos. Turizmo srautų didinimas padeda šalies ekonominės būklės stabilizavimui ir mažina priešpriešą tarp šiaurinės ir likusiosios Kipro šalies dalių.

Ką verta aplankyti Kipre?

  • Bellapais Abbey vienuolynas: Pentadaktylos kalnų šlaite įsikūręs ir šiaurinėje turkų kontroliuojamoje Kipro dalyje netoli nuo Kirėnijos esantis vienuolynas. Tai nuostabus gotikinio meno pavyzdys. Vienuolynas priklausė Augustino ordino dvasininkams, kurie čia atvyko iš Jeruzalės. Lietuvių kalboje vienuolyno pavadinimas reiškia "Taikos vienuolynas".
  • Kirenijos tvirtovė: pastatyta 7a. siekiant apsiginti nuo arabų antpuolių. Tvirtovė yra paversta į muziejų, kurio viduje rasite originalias senovinio Kirenijos laivo liekanas. Tai pirklių laivo liekanos, rastos ir iškeltos iš Viduržemio jūros dugno netoliese Kirenijos krantų. Manoma, kad laivas plaukiojęs 300 m. pr. m. e.. Tai seniausias iki šiol išlikęs laivas pasaulyje.
  • Kikko vienuolynas: vienuolynas pastatytas 1092 metais. Jame saugomas Dievo motinos Marijos paveikslas, nutapytas vieno iš dvidešimties apaštalų - šventojo Luko.
  • Kirenija: miestas esantis šiauriniame Kipro krante, garsus dėl savo istorinio uosto ir pilies (Kirenijos tvirtovė). Nors pasaulis pripažįsta, kad Kirenija priklauso Kipro respublikai, visgi šis miestas yra turkų valdomas nuo Turkijos invazijos į Kiprą 1974 m. Anksčiau kirenijiečių daugumą sudarė graikų kilmės kipriečiai. Šiomis dienomis dagumą miesto gyventojų sudaro turkų kilmės kipriečiai ir imigrantai iš Turkijos.
  • Famagusta - auksinių paplūdimių miestas, galintis didžiuotis puikia Šv. Nikolo bažnyčia, kuri sugebėjo išvengti daugelio architektūrinių pakeitimų, taikytinų tautinėms Europos katedroms. Apgaubta nepakartojama istorine aureole Pastaroji bažnyčia yra autentiškas gotikos laikų statinys.
  • Akamus nacionalinis parkas - vieta, kurioje galima pamatyti natūralią gamtą, čia saugomi jūrų vėžliai, kurie kiekvienais metais grįžta į Laura įlanką padėti kiaušinius.

Mes rekomenduojame

AMORE HOTEL APTS 3*
Kipras/Protaras! Viešbutis Protaro kurorto pakraštyje AMORE HOTEL APTS 3* su pusryčiais ir vakariene!
Kipras
Ramiam poilsiui, jaunimui ir šeimoms, neišrankiems turistams!
nuo: 298 €

Turite klausimų? Susisiekite!

Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!