Madagaskaras

Madagaskaras

Madagaskaro valstybė yra  Indijos vandenyne, netoli rytinio Afrikos kranto. Madagaskaro sostinė - Antananarivas yra labiausiai apgyvendintas miestas, išsidėstęs salos centrinėje dalyje, 1468 metrų aukštyje. Madagaskaras žavi savo floros ir faunos įvairove. Sala garsėja nepaliestais ir natūraliais gamtos draustiniais: Berenty, Andasibia-Mantadia, Ranomafama ir kt. Čia yra ir drėgnieji atogrąžų miškai, ir pusdykumės, gražūs reti paukščiai, lemūrai, briliantais spindintys driežai, fosos plėšrūnai, kurie yra pumos ir šuns hibridai ir daug kitų gyvūnų. Madagaskare vyrauja Malagasų kultūra. Nors mažų kaimelių gyventojai yra labai malonūs ir beveik nematę baltaodžių, tačiau jų tradicijos, ritualai, magija, šamanizmas yra priešingas mūsų religijai ir įstatymams.

Geografinė padėtis. Madagaskaro sala yra nutolusi nuo Afrikos pakrančių apie 400 km. Madagaskarą nuo Afrikos skiria Mozambiko sąsiauris. Ši sala yra 4 pagal dydį pasaulyje sala. Aplink Madagaskaro salą yra dar mažesnių salų, kurios taip pat priklauso Madagaskaro valstybei, tai yra sala Bė, Borahos, Kombos, Micijos salos ir kt. Madagaskaros salos ilgis yra apie 1600 km, o jos plotas 600 000 km². Per visą rytinę salos pusę iš šiaurės į pietus nusidriekęs Centrinis kalnynas. Čia taip pat yra daug užgesusių ugnikalnių, tačiau Madagaskare pasitaiko ir  žemės drebėjimų.

Klimatas. Madagaskare vyrauja tropinis, šiaurės vakaruose – subekvatorinis klimatas. Vidutinė temperatūra Madagaskaro pakrantėje liepos mėnesį siekia 19 - 21 laipsnių. Sausio mėnesį temepratūra pasiekia 25 - 27 laipsnių. Kalnuose temperatūra žemesnė, atitinkamai 13 ir 20 laipsnių, o šalies vakaruose temperatūra svyruoja nuo 22 iki 28 - 30 laipsnių., kritulių kiekis svyruoja nuo 1000–1500 mm rytuose, einant į vakarus mažėja iki 500–600 mm, o pietvakariuose iki 400 mm. Liūčių sezonas tęsiasi  nuo gruodžio iki balandžio. Ciklonai ir tropinės audros Madagaskarą dažniausiai niokoja sausio – kovo mėnesiais.

Ekonomika. Madagaskaro saloje yra daugiausiai dirbma žemė rytuose  ir šiaurės vakaruose.  Čia yra auginama kava, vanilė, cukranendrės, gvazdikėliai, kakava. Pagrindiniai maisto produktai yra ryžiai, bananai, pupelės, riešutai, manijokai. Taip pat auginami naminiai paukščiai, galvijai, ožkos, avys ir kt. O žvejybos ir medienos pramonės yra vienos iš pagrindinių. Madagaskaras vykdo labai mažai šalies ekonominių mainų, todėl importas didesnis už eksportą. Pagrindiniai importo produktai - metalai, įvairūs įrengimai, kuras, transporto įranga, maisto produktai. Pagrindiniai eksporto produktai - vanilė, kava, kiautuotieji vėžiagyviai, cukrus, tekstilės, naftos produktai. Pagrindiniai šalies mainų partneriai - Prancūzija, Japonija, Italija, JAV.

Prieš vykstant į Madagaskarą vertėtų pasitikrinti orų prognozes bei svarbią informaciją keliaujant URM puslapyje.

Ką verta aplankyti Madagaskare?

 • Nosy Be sala - labiausiai turistų lankoma sala pasižymi ramybe, švariu turkio spalvos vandeniu, palmėmis, ypatinga gamta, jūros gėrybių restoranais.
 • Ile Sainte Marie salos randasi rytinėje pakrantėje ir  pasižymi švariu bei skaidriu vandeniu, tuo daugiausiai mėgaujasi nardymo mėgėjai. Įspūdingą vaizdą galima pamatyti vasarą ir ankstyvą rudenį, kai migruoja banginiai ir aplanko salų vandenys.
 • Isalo nacionalinis parkas randasi pietinėje salos dalyje. Jis nuostabus yra savo iškirtiniu reljefu, pievomis, kanjonais ir smiltainiais. Čia galite užsisakyti ekskursiją trunkančią nuo kelių valandų iki kelių dienų.
 • Tsingy de Bemaraha rezervatas randasi vakarinėje Madagaskaro pusėje. Šis rezervatas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl unikalių karstinių reljefo darinių ir išlikusių mangrovių miškų, kuriuose gyvena įvairios lemūrų rūšys. Šiame rezervate yra nuostabi gamta, tačiau turistų čia nedaug, kadangi nuo žmogaus prisilietimo viską saugo milžiniška akmeninių bokštų siena. Masyvus Juros periode susidariusių nuosėdinių uolienų klodas laikui bėgant tirpo, eižėjo, kol galiausiai suformavo tarsi iš akmens išskaptuotų bokštų, kanjonų ir drėgnų olų labirintą.
 • Baobabų prospektas – tai baobabo medžių, kurių amžius siekia iki 800 m.  grupė, yra išsidėsčiusi tapr Morondava ir Beloni Tsiribihina.
 • Ifaty – tai yra du žvejybos kaimeliai, kuriuose yra puikios sąlygos nardymui bei žvejybai, nes būtent čia tęsiasi koralinis rifas apie 100 km ir yra susidaręs natūralus barjeras jūros bangoms. Karališkasis Ambohimangos kalnas – istorinis kaimas, kuris jau daugiau kaip 500 m. laikomas švenčiausių vietų Malagosų kultūroje.  Kaimą supa siena, kuri buvo sulipdyta neįprastomis medžiagomis – kalkių ir  kiaušinių baltymo skiediniu.
 • Andasibe-Mantadia nacionalinis parkas randasi netoli Madagaskaro  sostinės Antananarivo ir užima apie 150 km rytinio Madagaskaro. Čia, kaip ir kituose nacionaliniuose parkuose, galima užsisakyti gidus su ekskursijomis, kurios gali tęstis nuo 1 iki 6 val.
 • Masoala nacionalinis parkas užima net 400 km atogrąžų miškų bei tris jūrų parkus. Čia galite pamatyti ne tik lemūrus, bet ir įvairių retų paukščių, roplių ir kt. gyvūnų.
 • Ranomafana nacionalinis parkas randasi netoli Ranomafana kaimo. Šis parkas yra bene vienas populiariausių lankomų parkų.

   

Turite klausimų? Susisiekite!

Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!