Marokas

Marokas

Marokas - valstybė šiaurės vakarų Afrikoje. Ribojasi su Alžyru rytuose, Vakarų Sachara pietuose, Atlanto vandenynu vakaruose bei Gibraltaro sąsiauriu ir Viduržemio jūra. Maroko kultūros turtingumas, įvairovė ir unikalumas slypi tautiniame pavelde, žmonių sielose, akyse ir mintyse. Marokiečiai labai nuoširdūs ir paslaugūs žmonės, turistai dažnai pasijunta kaip namuose ar gerų draugų kompanijoje. Išskirtinis šalies bruožas yra Sacharos dykuma, plytinti nuo Nilo iki Raudonosios jūros. Ji yra pati didžiausia pasaulyje – apie 9 mln. kvadratinių kilometrų. Sachara užima beveik trečdalį Afrikos. Tai ir karščiausia pasaulio dykuma (vasarą temperatūra pasiekia 50 laipsnių karščio).

Geografinė padėtis. Maroko Karalystė (Marokas) – valstybė šiaurės vakarų Afrikoje. Ribojasi su Alžyru, Vakarų Sachara. Jos krantus ties Gibraltaro sąsiauriu skalauja Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas, visai šalia yra Kanarų salos. Sąsiauris skiria Europą nuo Afrikos. Beveik šalies centre – Atlaso kalnynas, aukščiausia viršūnė ( Gebel Toubkal ) – 4167 m virš jūros lygio. Atšiaurūs Rifo kalnai – šiaurėje.

Klimatas. Maroke žiemą oro temperatūra gali siekti iki 10–12 °C , o vasarą iki 24 – 28 °C vasarą.  Keliaujant toliau į pietus klimatas karštėja - apie 37 °C vasarą ir žiemą šąla iki 5 °C.

Ekonomika. Ekonomika yra gana atsilikusi, paremta žemės ūkiu ir kalnakasybos pramone, tačiau Marokas yra žinomas pasaulyje mineralinių rūdų (ypač fosforitų, švino koncentrato, mangano rūdos) ir žemės ūkio produkcijos (citrusiniai vaisiai, pomidorai) eksportuotojas. Ūkio struktūra ir specializacija susiklostė pirmoje XX a. pusėje, kai Marokas dar buvo kolonija, o kolonizatoriai buvo suinteresuoti eksploatuoti vien gamtos išteklius. 1960–1970 metais ėmė augti ne tik Prancūzijos, bet ir kitų valstybių (JAV, Belgijos, Italijos, Vokietijos) investicijos. Šios investicijos skatinamos steigiant bendras įmones su Maroko verslininkais. Pastaruoju metu sukurta daug bendrų įmonių su arabų naftos gavybos verslovėmis. Pradėta nacionalinės ekonomikos plėtra, kai kuriose šakose sudarant Maroko bendrovėms palankesnes sąlygas.

Ką verta aplankyti Maroke?

  • Rabatas - tai administracinis Maroko centras, sostinė, įsikūrusi prie Atlanto vandenyno. Ji dar vadinama Imperatoriškojo sodo miestu. Lankydamiesi Rabate nepraleiskite progos apsilankyti medinoje, įkurtoje dar prieš Prancūzų okupaciją (1912 m.), Archeologijos muziejuje, kuriame yra eksponatų, menančių net Romos bronzos amžių, Rūmų muziejuje, kuris buvo pastatytas XVII a., o dabar tapęs parodų centru, Andalūzijos soduose, kur moterys renkasi savaitgaliais linksmai pačiauškėti, pasigrožėti augalais ir kt. Rabate taip pat įdomu pasižvalgyti po Udajo tvirtovę, Hasano bokštą ir mečetę, įspūdingą Mohamedo V mauzoliejų, antikinio romėnų miestelio Šela griuvėsius ir Mešuarą – karališkuosius rūmus supančią teritoriją. Įdomus Rabato botanikos sodas. Jame daugiau kaip 100 rūšių medžių. Savo dydžiu stebina agavos (daugelio žiedai siekia 10 metrų), svyruoklinės palmės. Čia auga 800 m. senumo bananmedžiai
  • Sachara - plyti nuo Nilo iki Raudonosios jūros ir yra pati didžiausia pasaulyje – apie 9 mln. kvadratinių kilometrų. Sacharos dykuma užima beveik trečdalį Afrikos. Tai didžiausia ir karščiausia pasaulio dykuma (vasarą čia temperatūra pakyla iki 50 laipsnių karščio). Maroko Sacharoje palyja tik kas keleri metai ir tai trunka tik kelias minutes. Rodos, tokioje šalyje neįmanoma gyventi, tačiau vandeniu Maroką aprūpina požeminiai kanalai, nutiesti iš miesto į miestą, iš Maroko į Alžyrą. Net Sacharoje matyti žaliuojančių plotų – paukščių čiulbesiu ir vandens čiurlenimu alsuoja oazės.
  • Kasablanka -  didžiausias Maroko miestas – Kasablanka. Jis dar vadinamas ir šalies verslo sostine. Daugeliui amerikiečių ir europiečių Kasablanka asocijuojasi su gražiu gyvenimu, turtu ir nuotykiais. Gyvenimo tempu ir charakteriu Kasablanka primena Pietų Europos miestą: visur skubantys žmonės, moterys nedangsto veidų čadromis, segi trumpus sijonus, avi aukštakulnius batus. Miestas žavi kontrastais, tradicijų ir šiuolaikiškumo darna. Kasablankoje yra kur pasižvalgyti: Jungtinių Tautų aikštė, senovinė medina, Mohamedo V aikštė, Karališkųjų rūmų prieigos, Habu kvartalas, Anfos gyvenamoji zona, Ain Djabo pajūrio kelias su restoranėliais ir baseinais. Turistus žavi Sacre Coeur katedra – tai puikus senovės Maroko architektūros pavyzdys. Senovėje ji buvo mokykla ir kultūros centras. Dailės vila suintriguos savo eksponatais, nes kviečia „paganyti“ akis po Maroko dailės anomalijas. XVIII a. įkurta Maroko vila buvo to meto garsenybių susibūrimų vieta. Čia aktoriai ir rašytojai skubėdavo pailsėti nuo kasdienio šurmulio į jaukius kambariukus, apgaubtus mistiška atmosfera. Įspūdinga daugiau kaip 3 km ilgio dirbtinai sukurta Kasablankos – didžiausio Maroko uosto – krantinė. Kasablankos tarptautinis Mohamedo V oro uostas yra pats didžiausias šalyje. Jo ypač moderni keleivių įsodinimo sistema – šiuolaikinės architektūros paminklas.
  • Marakešas antras pagal dydį (po Rabato) Maroko miestas, kartais dar vadinamas Raudonąja oaze, Pietų perlu, rytietiško Maroko širdimi. Čia skuba visi, kurie nori pažinti „tikrąjį Maroką“. Jis įsikūręs šalies centre, kalnuose. Būdami čia Jūs patys galite tapti gidais. Tik reikia vaikščioti po miestą ir stebėti, kas vyksta. Mieste daug aikščių. Žymiausia yra miesto centre Djemaa el fena. Čia galite stebėti akrobatų, būgnininkų, šokėjų ir komediantų pasirodymus ištisą parą. Čia ir kobrų kerėtojai, ir likimo būrėjos, ir sendaikčių pardavėjai, bebaimiai akrobatai, ugnies rijikai, šokėjai, visokiausi keistuoliai, prieskonių ir kvepalų pardavėjai, tatuiruočių kūrėjai. Ir visa tai – turistams.
  • Meknesas - vadinamas Maroko Versaliu. Tai vienas iš keturių svarbiausių imperatorių miestų, įsikūrusių šiaurės Atlaso kalnų plynaukštėje. Miesto istorija prasideda Almodovarų dinastijos laikais XI šimtmetyje, kai jį įkūrė berberai. Atvykę iš sausringų kraštų jie čia rado gausybę vandens, derlingas žemes ir alyvų giraites. Anksčiau jis taip ir buvo vadinamas – Alyvų Meknesu. Miestas ilgai buvo karalių vizirių rezidencija, kol XVII a. šalies istorija nepasuko kita kryptimi. Susižavėjęs Mekneso grožiu sultonas Mala Ismailas šį miestą pavertė galingu ir svarbiu savo imperijos miestu.

Maroko turizmo centras - Agadyras. Čia įsitikinsite, kad Marokas – saulės ir poilsio šalis. Agadyras – švenčių ir linksmybių sostinė, o kurorto atmosfera primena europietiško kurorto šurmulį. Miestas laikomas pačiu svetingiausiu ir gražiausiu iš visų Maroko kurortų. Čia rasite visas rytietiškas pramogas: galėsite išbandyti kaljaną, pajodinėti kupranugariu po smėlynus, arkliais pajūriu, pažvejoti jūroje, puikiuose laukuose pažaisti golfą ir tenisą, pasivažinėti vandens dviračiais. Kurorte rasite ir keletą naktinių klubų, diskotekų. Čia nuolat vyksta kokie nors festivaliai, koncertai, pramoginiai renginiai. Pajūryje įsikūrusios parduotuvėlės vilioja ne tik nuolat atlapotomis durimis, bet ir savo įdomia architektūra. Užkąsti galima bet kur: be savo tradicinių patiekalų, marokiečiai jums pasiūlys pačių įvairiausių kraštų maisto. Prie mečečių turistams įkurta daugybė kavinių, prekystalių, pajūryje veikia Maroko žvejų turgus.

Geografinė padėtis ir klimatas Adagyre. Prie Atlanto vandenyno, Atlaso kalnų pietinėje papėdėje, su slėnyje esantis kurortas yra apsuptas eukaliptų, eglūnų, pušų giraičių ir kerinčiai skaidraus, ramaus, gaivinančio vandenyno. Aukšti Atlaso kalnai kurortą saugo nuo deginančio Sacharos karščio. Vėsesnės Kanarų srovės Agadyrą atgaivina vasarą, o Sachara sušildo žiemą. Tad vasarą kurorte vyrauja apie 27–30 laipsnių šiluma, vandens temperatūra – 21–24 laipsniai. Net ir rudenį (spalio – lapkričio mėnesiais) vidutinė oro temperatūra yra apie 24 laipsniai šilumos, vandens – 18 laipsnių. Šiltas ir švelnus klimatas, 300 saulėtų dienų per metus kasmet į Agadyrą sutraukia daugybę turistų. Tai turistų labai mėgstamas Maroko miestas. Smėlėti miesto paplūdimiai ir kurortinė industrija – puikus poilsis pavargusiai sielai.
Agadyro paplūdimys tęsiasi apie 10 km. Žymiausi paplūdimiai: Dakhla, Grottes d’Hercules, Asfiha, El Jadida, Lalla Fatma, Larache, Tangierio miesto paplūdimys. Juose visad erdvu, galima mėgautis romantiška ramyb
e.

Agadyre galima aplankyti:

  • Paukščių slėnį, kuris dirba kasdien nuo 9.30 iki 12.30 ir nuo 14.30 iki 18.00 val. Jame galima pamatyti flamingus, taip pat gausybę kitų paukščių, nustebins zoologijos parkas, dailūs fontanai. Šeimų patogumui įrengta vaikų žaidimų aikštelė.
  • Kitas nuostabus parkas su unikalia gamta ir puikiai įrengta vaikų žaidimo aikštele – Jardim de Olhao.
  • Municipaliniame muziejuje (jis dirba nuo pirmadienio iki šeštadienio 10.00–19.00) pamatysite daug vietinių meistrų darbų ir linksmai praleisite laiką.

 

Mes rekomenduojame

Marokas
"Grūdos" organizuojamos kelionės į Maroką!
Marokas
Galite įsigyti ir internetu!
nuo: 998 €

Turite klausimų? Susisiekite!

Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!