Sloavkija

Slovakija

Slovakija yra centrinėje Europoje. Ribojasi su Čekija, Lenkija, Ukraina, Vengrija, Austrija. Slovakija yra vaizdingų kalnų ir slėnių kraštas, kur tvyroja malonūs orai ir akinančio mėlynumo ežerai. Turistai į Slovakiją plūsta ištisus metus, nes žiemos sezonu Slovakijoje galima slidinėti, o šiltuoju sezonu yra labai populiarios pažintinės kelionės. Slovakija nėra brangi šalis, tad ją aplankyti ir pamatyti jos savitumą gali kiekvienas!

Geografinė padėtis. Slovakijoje dominuoja kalnai. Karpatų kalnai išsidėstę per visą šiaurinę šalies dalį. Tarp jų yra ir aukščiausios Tatrų viršūnės, kurios yra populiarūs slidinėjimo kurortai ir pasižymi nuostabiais ežerais ir slėniais. Pietryčiuose ir pietvakariuose (palei Dunojų) yra žemumos. Be Dunojaus didžiausios Slovakijos upės yra Vahas ir Hronas.

Klimatas. Slovakijoje yra žemyninis klimatas. Jai būdingas šaltos žiemos ir karštos vasaros.  Vasara temperatūra gali viršyti ir 30 laipsnių šilumos. O žiemą vyrauja apie  –2 °C šalčio. Šalyje klimatas yra nevienodas. Žemumose vyrauja daugiau sausesni ir šiltesni orai, o štai kalnuotoje dalyje daugiau drėgmės, čia vėsiau, orai nepastovūs. Šalčiausias regionas šalyje – Tatrai. Geriausia keliauti į Slovakiją yra pavasaris ir ruduo, kai nbūna didelio karščio, bet yra maloni šiluma. Jei į Slovakiją vykstama slidinėti, tuomet palankiausias metas kelionei bus gruodis – kovas.

Kurortai:
Slidinėjimo kurortai:

 • Drienica-Lysa – vienas iš geriausių Rytų Slovakijos slidinėjimo kurortų. Poilsio centrą sudaro du kalnų slidinėjimo centrai: Drienica – skirta pradedantiesiems ir vidutinio lygio slidininkams ir Lysa – skirtas vidutinio lygio ir patyrusiems slidininkams. Slidininkams siūlomas pilnas slidžių aptarnavimas, daugiau nei 15 km aukščiausia klase aptarnaujamų trasų, 2 profesionalios trasos slidžių lenktynėms. Drienica centre yra ir du kalnai su dirbtine sniego danga. Šie kalnai randasi Čergovo kalnų masyve, už 120 km nuo Užgorodo, 25 km nuo Prešovo miesto-draustinio ir 4 km nuo Sabinovo istorinio miestelio. Nepaisant žiemos sezono, turizmo sąlygos čia puikios ištisus metus.  Čia puikios sąlygos dviračių turizmui, žvejybai ar stovyklavimui. Yra ištisą parą veikiantis uždaras 25 metrų plaukymo baseinas, vaikiškas baseinas, sūkurinė vonia, turbo-soliariumas, fitneso centras, jodinėjimas žirgais, o žiema – važinėjimasis rogėmis. Pagrindinis šio kurorto privalumas – puikios visų turizmo paslaugų kainos!
 • Jasna – vienas iš populiariausių slidinėjimo kurortų, kris yra įsikūręs po šiauriniais Chopok kalno (2024 m.) šlaitais. Jasnoje kasmet rengiamos tiek tarptautinės, tiek ir nacionalinės kalnų slidinėjimo sporto varžybos. Jasna siūlo 57 km trasų šiauriniuose ir pietiniuose Chopok šlaituose. Trasos skirtos ir profesionalams, ir pradedantiesiems vaikams. Ekstremalaus sporto mėgėjai nepraleidžia progos persikelti per viršutinę Chopok stotį, kad paslidinėtų juodosiomis šlaito trasomis. Daugelis centrinės kurorto dalies trasų aptarnaujamos sniego patrankomis, kas iš esmės išsprendžia sniego dangos problemą.
 • Plejsy – tai naujai bepradedantis kurtis žiemos poilsio centras šalia mažo Krompachi miestelio. Čia geriausia atvykti norintiems daugiau ramybės po slidinėjimo dienos arba atvykti slidinėti vienai dienai. Daug trasų turintis kurortas siūlo nuo sudėtingų iki vaikiškų slidinėjimo trasų. Problemų su sniegu čia nebūna – jo pilna, o ir sniego patrankų čia daug.  
 • Tatranska Lomnica vienas iš seniausių Aukštųjų Tatrų kurortų ir slidinėjimo centrų, Aukštųjų Tatrų nacionalinio parko centras.Žiemą miestelio poilsiautojams siūloma ne tik slidinėjimas, bet ir čiuožykla, važinėjimasis rogėmis, vakare: diskotekos, naktiniai barai, restoranai, baseinai, saunos.... Pagrindiniai keltuvai dirba nuo 9 iki 16 val., tačiau Jamos slidinėjimo centre veikia keltuvai iki 22 val. Yra ir ekskursinis keltuvas, keliantis iš Skalnate Pleso į Lomnickij Štit (2632m). Nors sniego viršūnėje yra daug, tačiau čia neslidinėjama dėl kalno šlaitų statumo. Viršūnėje taip pat yra observatorija ir apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nepakartojama kalnų panorama.
 • Strbske Pleso  - geriausias Aukštųjų Tatrų kalnų slidinėjimo kurortas, įsikūręs ant  ežero kranto. Tai pats aukščiausias aukštikalnių punktas Aukštuosiuose Tatruose. O Strbske Pleso yra žinomas kaip žiemos sporto šakų rungtynių rengimo vieta.  
 • Velka Raca - kitaip dar vadinamas Park Snow. Tai Slovakijos kurortas žymimas 5 žvaigždutėmis yra įsikūręs Beskidų kalnuose. Slidinėjimo trasų ilgis siekia daugiau kaip 15km.
 • Vratna 25 km nuo Žilinos driekiasi slėnis Vratna (Fatros kalnai). Naujame sportiniame komplekse sukurtos puikios slidinėjimo sąlygos - yra nauji, modernus keltuvai, dirbtinio sniego patrankos, trasų apšvietimas vakariniam slidinėjimui.

Lankytinos vietos:

 • Bratislava – Slovakijos sostinė. Bratislavos pilies bokštai matomi iš tolo dar net neįvažiavus į Slovakiją. Pilyje yra įsikūręs nacionalinis muziejus. Vaikščiojant senamiesčio gatvelėmis aplankykite  Šv.Martyno katedrą – gotikinę bažnyčią.
 • Košicė šio miesto pasididžiavimas yra kultūros paminklais ir istoriniais pastatais nusėtas senamiestis, mieste išlikę viduramžių įtvirtinimų.
 • Banska Štiavnica miestas įsikūręs ant uolų. Banska Štiavnica mieste rasite rūmus, bažnyčią, įvairius kultūrinius pastatus. Šis miestas ir jo apylinkėse yra kalnakasybos palikimas. Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą yra įtraukti 16 a. statyta unikali vandens rezervuarų sistema, šachtos ir kiti techninio paveldo paminklai
 • Spišo pilis – tai 11 a. pilis esanti netoli Spišske Pohradjė miestelio. Ši pilis yra įtraukta įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Pilyje įrengta pilies istorijos ekspozicija, o nuo jos bokštų atsiveria nuostabi panorama. Netoli Spišo yra Levočos karališkasis miestas, kur yra išlikusi graži senamiesčio aikštė, o aplink ja yra iš senų laikų pastatyti pirklių namai.
 • Vlkolinec – išlaikęs autentišką Karpatų kalnų architektūrą . Šis kaimelis, saugomas UNESCO, iki šiol yra gyvenamas. O viename iš autentiškų namų yra įsikūręs muziejus, supažindinantis su senovės slovakų buitimi.  
 • Demanovskos slėnio urvai -  Žemuosiuose Tatruose Demanovskos slėnio požemiuose randasi urvų karalystės, kurių bendras ilgis siekia daugiau nei 30 km.  Pagrindiniai yra du urvai: Demanovska Ladova ir Demanovska Jaskynia Slobody. Urvo viduje temperatūra tesiekia 6-7ºC. Į urvą įleidžiami lankytojai tik su gidu.D
 • Pribylina - į rytus nuo Liptovsky Mikulašo įsikūręs Pribylinos liaudies buities muziejus, į kurį buvo perkelti įdomūs senoviniai slovakų pastatai, daugiausia iš kaimų, kurie buvo užlieti Liptovo marių.
 • Slovakijos Rojaus nacionalinis parkas čia turistus traukia aktyvus poilsio praleidimo būdas, nes leidžiantys į žygius pėstute ar dviračiais galima pasirinkti apie 30 maršrutų, kurie prasideda iš skirtingų gyvenviečių.  Lankantis Slovakijos Rojaus nacionaliniame parke rasite apžvalgos aikšteles, krioklius, eisite kabančiais laipteliais ar lipsite kopečiomis!
 • Devino pilis randasi ties Austrijos-Slovakijos pasieniu. Nuo pilies bokšto atsiveria Dunojaus ir arčiausių apylinkių panorama.

Mes rekomenduojame

Slovakija
"Grūdos" organizuojamos kelionės į Slovakiją!
Slovakija
Galite įsigyti ir internetu!
nuo: 195 €

Turite klausimų? Susisiekite!

Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!