Vokietija

Vokietija

Vokietija randasi Vakarų Europoje ir  susideda iš 16 federacinių vienetų (žemių). Sostinė ir didžiausias miestas yra Berlynas. Vokietija yra taip pat didžiausia pagal gyventojų skaičių Europos šalis (~81,5 mln. gyv.). Vokietijos valstybė Šiaurėje ribojasi su Danija, Šiaurės ir Baltijos jūra, rytuose – su Lenkija ir Čekija, pietuose – su Austrija bei Šveicarija, vakaruose – su Prancūzija, Liuksemburgu, Belgija ir Nyderlandais.

Geografinė padėtis. Vokietiją skalauja Šiaurės ir Baltijos jūros.  Vokietijos Šiaurės jūros pakrantę nuo jūros skiria Fryzų salų virtinė. Pakrantėje dažni potvyniai ir atoslūgiai, o tarp salų ir žemyno jūra yra sekli. Šiaurinėje Vokietijoje yra Vokietijos žemuma. Ji susidarė per paskutinį apledėjimą ir tęsiasi per  Vokietiją, Lenkiją, Lietuvą ir toliau šiaurės rytų kryptimi.  Šioje pusėje gyventojai užsiima žemės ūkiu. Toliau į pietus driekiasi neaukšti kalnai. Čia gausu miškų ir išgaunama svarbių naudingųjų iškasenų. Pietų Vokietijoje yra daug kalnų ir plynaukščių, kalvų ir ežerų.

Klimatas. Vokietijoje vyrauja švelnus vidutinių platumų klimatas ir vyrauja vakarų vėjai. Vidutinis mėnesinis kritulių kiekis svyruoja nuo 40 mm iki 77 mm vasario ir birželio mėnesiais. Žiemą Vokietijos kalnai visada būna padengti sniegu, tačiau didžiojoje šalies dalyje pastovi sniego danga nesusidaro. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra lygumose ir plokščiakalniuose svyruoja nuo -2 °C iki +4 °C, Alpėse – iki -5 °C. Liepą temperatūra svyruoja apie 16-20 °C, aukštikalnėse – vėsiau. Įdomu tai, kad mažiausias kada nors Vokietijoje pamatuota temperatūra siekė net  -45,9 °C (užfiksuota 2001 gruodžio 24 d.), o didžiausia kada nors pamatuota temperatūra buvo net  +40,3 °C, (užfiksuota 2003 m. rugpjūčio 8 d).

Ekonomika. Vokietijos ekonomika yra viena iš didžiausių Europoje.  Svarbiausi Vokietijos ekonomikos sektoriai yra pramonė, viešasis administravimas, gynyba, švietimas, žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbas, didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos. Visame pasaulyje žinomos Vokietijos kokybiškos ir patikimos prekės. Žinomi automobiliai (Volkswagen, BMW, Audi, Opel, Mercedes), fotoaparatai (Leitz). Vokietijoje vyksta didžiausios kasmetinės, tarptautinės prekybos mugės ir kongresai vyksta keliuose Vokietijos miestuose tokiuose kaip Hanoveryje, Frankfurte prie Maino ir Berlyne.

Ką verta aplankyti Vokietijoje?

  • Kylis – uostamiestis prie Baltijos jūros. Kylio fiordas natūraliai suformavo uosto teritoriją. Kylį XIII a. įkūrė Holšteino grafas Adolfas IV fon Šauenburgas, tikėjęs, kad miestas taps svarbiu prekybiniu centru. Tačiau šiandien mieste nėra Viduramžių dvasios, nes jį, kaip ir Drezdeną, sugriovė iki pamatų. Čia vyksta žymiausia šventė – Kylio regata – vienas didžiausių buriuotojų festivalių pasaulyje. Iš Kylio į Klaipėdą kursuoja keltai. Į Kylio miestą keliasi daug turistų iš Skandinavijos ir kt. Baltijos šalių. Turistai mėgaujasi pramogoms ir apsipirkinėjimu.  
  • Travemunde yra mažas miestelis, kuris randasi netoli Liubeko miesto ir yra vienas iš žaviausių Vokietijos miestelių. Travemunde yra pajūrio kurortas, kuris yra žavus  tuo, jog yra išsaugotos akmenimis grįstos senamiesio gatvelės, raudonų plytų miestų sienos ir  12 a. menančios pilys. Travemunde miestelis įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros sąrašą.  
  • Rostokas yra didžiausias Maklenburgo regiono miestas ir yra žinomas kaip jūreivių miestas. Nors šiais laikais jūreivių nėra tiek daug, tačiau mieste vyrauja uosto nuotaikos, kurios nesupainiosi su nieko kitu. Čia gausu įvairių užeigų, teatrų, parduotuvių, šiame mieste vyksta vienas iš didžiausių regatos renginių „Hansa Sail“, į kurią rugpjūčio mėnesį suplaukia šimtai tradicinių burlaivių ir milijonai lankytojų. Čia tip pat rasiteturgaus aikštę, Rotušę, bažnyčios, kultūros istorijos muziejus, zoologijos sodas.
  • Hamburgas – antrasis pagal dydį šalies miestas, „Šiaurės Venecija“. Miestas ypatingas savo tiltų ir tiltelių gausa – jų čia daugiau nei 2000.
  • Brėmenas – nuostabus miestas, galintis pasigirti vaizdingu senamiesčiu.
  • Berlynas - Vokietijos sostinė ir vienas svarbiausių Europos kultūros centrų. Jokia kita pasaulio sostinė per keletą dešimtmečių nepasikeitė taip radikaliai, kaip senoji Vokietijos sostinė. Čia yra apie 70 muziejų (Pergamento, Bode ir Berlyno karališkasis). Mieste yra daug galerijų, veikia apie 70 teatrų, tarp jų 3 operos, kabaretas, 2 filharmonijos, groja keliolika simfoninių ir kamerinių orkestrų. Aleksandro aikštė – viena žymiausių aikščių visoje šalyje. Aikštė pavadinta Rusijos caro Aleksandro I garbei. Įspūdingiausias objektas - Berlyno televizijos bokštas, kurio aukštis daugiau nei 300 metrų. Berlyno katedra - XIX amžiuje pastatyta neobarokinė katedra stūkso vadinamojoje Berlyno Muziejų saloje. Muziejų saloje įsikūrę 5 žinomiausi Berlyno muziejai - Pergamo, Senasis, Naujasis, Bode ir Senoji nacionalinė galerija. Jie kartu yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
  • Serengečio parkas – didžiausias šalies zoologijos sodas, kurio plotas daugiau nei 200 ha. Šalia zoologijos sodo įsikūręs didelis pramogų parkas. Serengečio parkas Vokietijoje – puiki galimybė pamatyti daugiau nei pusantro tūkstančio gyvūnų rūšių!
  • Heidės parkas – bene didžiausias atrakcionų parkas visoje Europoje. Praleiskite įsimintiną dieną linksmybių pilname parke.

Mes rekomenduojame

vokietija
"Grūdos" organizuojamos kelionės į Vokietiją!
Vokietija
Galite įsigyti ir internetu!
nuo: 135 €

Turite klausimų? Susisiekite!

Prenumeruokite karščiausius pranešimus tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Turite klausimų? Susisiekite!